126 ingericht overeenkomstig artikel 24 dezer verordening en dat ten dienste van de bewoners van niet meer dan twee woningen mag strekken. Burgemeester en Wethouders kunnen onder door hen te stellen voorwaarden geheele of gedeeltelijke vrijstelling van dit voorschrift verleenen Afdeeling III. Beschikbaarheid van drinkwater. Art. 57. Het bepaalde in artikel 25 dezer verordening geldt ook voor bestaande woningen, met dien verstande, dat met regenbakken met een inhoud van minstens 3 M3. voor elke woning waarvoor de bak bestemd is, kan worden volstaan. Afdeeling VI. Voorkoming van brandgevaar. Art. 58. Geen gebouw mag geheel of gedeeltelijk met riet of andere licht-ontvlambare stoffen zijn bedekt. De Baad kan geheele of gedeeltelijke vrijstelling van dit verbod verleenen. Art. 59. In, onmiddellijk onder of op een schoorsteen, stook plaats of rookleiding mag geen houtwerk aangebracht zijn. Burgemeester en Wethouders kunnen onder door hen te stellen voorwaarden geheel of gedeeltelijk vrijstelling van dit voorschrift verleenen. Afdeeling V. Voorkoming van vochtigheid. Art. 60. Waar de daken of schoorsteenen water doorlaten of de wanden of muren van bestaande woningen merkbare sporen van vochtigheid vertoonen, moeten binnen den door Burgemeester en Wethouders gestelden termijn, zoodanige ver beteringen worden aangebracht als dezen zullen voorschrijven. Art. 61. Waar de vloeren van bestaande woningen merk bare sporen van vochtigheid vertoonen, of waar door die vloeren uit den grond schadelijke gassen of dampen opstijgen, moeten zij binnen den door Burgemeester en Wethouders gestelden termijn, worden vervangen door vloeren die geen vocht, gassen of dampen doorlaten. De zich daaronder bevindende schadelijke inrichtingen moeten in elk geval worden opgeruimd en de plaatsen, waar deze zich bevonden, door zuiver zand, sintels of andere volgens het oor deel van Burgemeester en Wethouders voor de gezondheid on-

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 166