128 Afdeeling VIII. Toevoer van licht en lucht. Akt. 64. In elk woonvertrek moeten een of meer van ven sterglas voorziene lichtramen zijn, in de buitenlucht uitko mende en te zamen eene oppervlakte hebbende van tenminste één twaalfde van de oppervlakte van den vloer. In elke keuken en elke werkplaats moet minstens een zoo danig lichtraam zijn, dat geen mindere oppervlakte heeft dan van 0.75 M2. in den dag. Indien in woningen met meer dan een vertrek een woon vertrek aan de in het eerste lid gestelde eischen voldoet, kun nen Burgemeester en Wethouders voor de verdere vertrekken geheele of gedeeltelijke vrijstelling verleenen, mits die vertrekken voldoende gemeenschap hebben met de buitenlucht door een raam van kleinere afmeting, een luchtkoker of rooster. De in het, eerste en tweede lid bedoelde lichtramen moeten zoodanig geopend kunnen worden, dat de opening ten minste 0.20 M2. in den dag bedraagt. Elke bedstede moet door middel van een gemakkelijk afsluit baren koker of van een raampje met de buitenlucht in ver binding staan; de kleinste doorsnede van den luchtkoker of de oppervlakte van het raampje moet ten minste 0.04 M2. groot zijn. Al het houtwerk in de bedstede moet los zijn aan gebracht. Hoofdstuk V 11 Voorschriften nopens behoorlijke bewoning. Art. 65. Het is verboden als eigenaar eene woning te doen of laten bewonen, wan neer daarbij niet voldaan wordt aan het voorschrift vervat in artikel 68 dezer verordening, of een woning aan een zoodanig aantal personen in gebruik te geven dat^niet voldaan kan worden aan de artikelen 66, 67 en 70 of waarbij artikel 69 niet in acht is genomen; h. als hoofdbewoner eene woning te bewonen, wanneer daarbij niet voldaan wordt aan de voorschriften, vervat in de artikelen 66 tot en met 72 dezer verordening. Overtreding van dit verbod wordt, voor zoover daartegen bij paragraaf 9 der Woningwet niet reeds straf is bedreigd, gestraft met hechtenis van ten hoogste eene maand of geldboete van ten hoogste een honderd vijftig gulden. Abt. 66. In iedere woning moet op elke drie bewonersten minste één bed, bedstede of andere vaste slaapplaats zijn.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 168