129 Art. 67. De slaapplaatsen van personen van verschillende kunne, tusschen wie het huwelijk volgens artikel 87 van het Burgerlijk Wetboek verboden is, moeten behoorlijk afgeschei den zijn. Deze bepaling is niet toepasselijk, indien geen der personen den leeftijd van 10 jaren heeft bereikt of indien het geldt ouders of grootouders met hunne kinderen of kleinkinderen beneden 8 jaren. Art. 68. Woningen mogen niet besmet zijn met ongedierte. Indien eene woning besmet is met ongedierte, gelasten Burge meester en Wethouders den eigenaar of den hoofdbewoner, om haar binnen een door hen te bepalen tijd te zuiveren of te doen zuiveren. Degene, wien dit gelast wordt, is verplicht daaraan binnen den gestelden termijn te voldoen. Art. 69. Slaapplaatsen mogen niet aanwezig zijn lo. in winkels, waarin levensmiddelen worden verkocht, of in plaatsen waar levensmiddelen of stanlcverspreidende of verontreinigde stoffen in voorraad worden gehouden 2°. in stallen of daaraan grenzende ruimten, tenzij daarvan zoodanig gescheiden, dat er geen vocht of schadelijke uit dampingen in de slaapgelegenheid kunnen doordringen; 8°. in de nabijheid van ovens of andere plaatsen van waar een hinderlijke warmte tot de slaapgelegenheid kan door dringen 4°. op zolders, die niet beschoten zijn Art. 70. Het aantal personen, dat gelijktijdig slaapt in één zelfde vertrek, mag niet grooter zijn dan een tiende eedeelte van het aantal kubieke meters, dat den vrijen, door geene voorwerpen ingenomen, inhoud aangeeft. Voor de toepassing van dit artikel worden kinderen bene den het jaar niet onder het aantal personen begrepen en wor den kinderen ouder dan 1 jaar en jonger dan 12 jaren slechts voor de helft onder het aantal begrepen. Art. 71. De woningen en het zich daarin bevindende huis raad moeten te allen tijde behoorlijk rein worden gehouden. Indien een woning of het zich daarin bevindende huisraad in eene voor de gezondheid der bewoners of van de omwo nenden hinderlijke mate onrein wordt bevonden, wordt den hoofdbewoner door Burgemeesters en Wethouders gelast om het onreine, binnen een door hen te bepalen tijd, behoorlijk te reinigen of te doen reinigen. De hoofdbewoner is verplicht binnen den bepaalden tijd aan dien last gevolg te geven. Art. 72. Onverminderd het bepaalde bij artikel 1620, eerste lid, van het Burgerlijk Wetboek, is de hoofdbewoner verplicht 9

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 169