130 te zorgen, dat alles in de wonig of in het daarbij behoorende, bij de bewoners in gebruik zijnde, erf aanwezige goten, kolken, putten, riolen en privaten, wanneer deze vol of verstopt zijn, geledigd of gereinigd worden. Het is hun verboden in de woning' of op het erf eene ver zameling vuil, afval of andere stoffen te hebben of te laten blijven, wanneer daardoor stank verspreid wordt. Hoofdstuk VIII. Voorschriften betreffende de bouw- en andere vergunningen. Art. 73. Om eenige vergunning, als in de Woningwet of deze verordening bedoeld, te verkrijgen, moet het daartoe strekkend verzoek schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders worden ingediend. Het verzoek moet inhouden a. in geval van eenigen bouw of vernieuwing, als bedoeld bij de hoofdstukken III en IV dezer verordening, eene nauwkeurige, opgaaf en omschrijving van den aard van het werk en van de bestemming van het gebouw, van den aanbouw of de geheele of gedeeltelijke vernieuwing, alles met de kadastrale aanduiding en de ligging, de ver melding van het gemeentenummer, zoo dit aanwezig is, de belendingen, het peil, waarop zal worden gebouwd, alles wat op de verwijdering van rook, water en vuil be trekking heeft, de toegangen tot den openbaren weg en de watervoorziening, voorts opgaaf van den naam van degenen, te wier verzoeke en voor wier rekening de werk zaamheden zullen worden uitgevoerd, een en ander toe gelicht door voor de beoordeeling noodige teekeningen b. in alle overige gevallen eene nauwkeurige opgave van de kadastrale aanduiding, het gemeentenummer, zoo dit aan wezig is, de ligging en de belending. Art. 74. De teekeningen, in het vorige artikel bedoeld, moeten vervaardigd zijn op eene schaal van minstens 1/100 der ware grootte. Burgemeester en Wethouders kunnen toestaan, dat de teekeningen of een gedeelte daarvan, op eene schaal van minstens 1/200 der ware grootte vervaardigd zijn. Deze teekeningen moeten, wat het bouwplan betreft, aan- toonen a. de indeeling van het gebouw, met vermelding van de bestemming der aanwezige ruimten b. de oppervlakte van elke woning, gemeten binnen de muren

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 170