133 In geval van verlenging moet binnen den verlengden termijn met de werkzaamheden worden aangevangen, bij gebreke waar van de vergunning als vervallen wordt beschouwd. Indien de verleende vergunning betrekking heeft op meer dan één gebouw, geldt het vorenstaande voor elk gebouw af zonderlijk. Akt. 82. De afschriften van de verleende vergunningen met de daarbij behoorende teekeningen moeten tijdens den gehee- len duur van het werk aldaar aanwezig zijn en blijven. Op eerste aanvrage van de gemeente-ambtenaren, belast met het toe zicht op de juiste naleving van de Woningwet of van de voor schriften dezer verordening moeten deze stukken telkens aan deze ambtenaren ter inzage worden verstrekt. Overtreding van dit artikel wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste ƒ25, Hoofdstuk IX. Voorschriften betreffende het geheel of gedeeltelijk sloopen van gebouwen. Art. 83. Het is verboden zonder een voorafgaande schrifte lijke vergunning van Burgemeester en Wethouders of zonder inachtneming van de door Burgemeester en Wethouders ter uitvoering dezer verordening aan een verleende vergunning verbonden voorwaarden een gebouw, dat op korteren afstand dan zes Meters van een openbaren weg is gelegen, geheel of gedeeltelijk te sloopen of uit te breken. Overtreding van dit verbod wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of eene geldboete van ten hoogste 25, Als overtreder wordt beschouwd ieder, die eenige handeling in strijd met dit verbod heeft verricht of doen verrichten. Abt. 84. Burgemeester en Wethouders verklaren binnen 14 dagen na de indiening der aanvrage of en zoo ja welke voor zorgsmaatregelen bij het sloopen of uitbreken moeten worden in acht genomen Wordt die verklaring niet binnen dien termijn gegeven, dan kan tot het sloopen of uitbreken zonder verdere formaliteiten worden overgegaan. Art. 85. Met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geld boete van ten hoogste ƒ25,— wordt gestraft de eigenaar van een erf, waarop een gebouw langs of binnen een afstand van minder dan twee Meters van de naastbijgelegen grens van een openbaren weg heeft gestaan en die, indien daarop binnen zes maanden geen nieuw gebouw wordt gesticht, na de slooping

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 175