- 137 - Bij niet betaling van hetgeen verschuldigd is kunnen Bur gemeester en Wethouders bevelen, dat de waterlevering worde gestaakt; deze wordt alsdan niet hervat, alvorens het verschul digde is voldaan, verhoogd met een bedrag van 5, De gemeente is hierbij niet aansprakelijk voor schade veroorzaakt door de afsluiting der leiding. Art. 6. In geen geval heeft waterlevering plaats, indien de aanvrage geschiedt door iemand, die geen eigenaar van het perceel is Art. 7.' Het tarief voor watergebruik bedraagt 0,25 per M3. Art. 8. Het aanleggen der dienstleiding van af de gemeente- buisleiding tot 0.50 Meter binnen het perceel van den aan vrager, het plaatsen van den contróle-meter en het aanbrengen van de hoofdkraan met opstandpijp, stopkraan, tapkraan en straatblok en wat daar verder toe behoort, geschiedt uitsluitend door de gemeente voor rekening van den aanvrager. Hiervoor zal worden gerekend a. Voor eene leiding van 13 m.M. in diam. 1.50 p. M. verhoogd met een bedrag van 10.voor kranen enz. b. Voor eene leiding van 20 m.M. 2.— p. M. verhoogd met een bedrag van 11.20 voor kranen_enz. o. Voor eene leiding van 25 m.M2.75 p. M. verhoogd met een bedrag van j 14.50 voor kranen enz. d. Voor eene leiding van 32 m.M8.45 p. M. verhoogd met een bedrag van 20.85 voor kranen enz. e. Voor eene leiding van 38 m.M3.95 p. M. verhoogd met een bedrag van 35.voor kranen, enz. Is de buiswijdte grooter dan 38 m.M., dan wordt de prijs door Burgemeester en Wethouders bepaald. Alle bijkomende kosten, als die van het maken en plaatsen der meterkast, het opbreken en herstellen van de straat of andere beharding, enz. komen afzonderlijk voor rekening van den aanvrager. Art, 9. Het is verboden aan de leidingen veranderingen aan te brengen, zonder voorkennis en goedkeuring van den Ambtenaar, welke door den Raad met het hoofdtoezicht op de gemeente-waterleiding is belast. De plaats, waar de leiding en de meter zullen worden aan gebracht, wordt door dezen ambtenaar bepaald. Voor het aan brengen daarvan binnenshuis geschiedt dit door hem in overleg met den huiseigenaar. Art. 10. De leidingen binnen het perceel va,n af den meter worden niet door de gemeente aangelegd, tenzij Burgemeester en Wethouders het wenschelijk oordeelen, dat hiervan worde afgeweken.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 179