138 Zoo de leidingen en de meter niet voor 1 Mei 1898 in ge bruik waren, zijn zij onderworpen aan de goedkeuring van den ambtenaar, met het hoofdtoezicht op de waterleiding belastzij moeten voldoen aan de volgende bepalingen de plaats van den watermeter moet gemakkelijk toegankelijk, zijn en binnenshuis geplaatst wordende, zoo dicht mogelijk bij den gevelmuur en zooveel mogelijk vorstvrij geplaatst worden de leidingen moeten zoodanig gelegd worden, dat zij zoo min mogelijk aan de vorst zijn blootgesteld en geheel geledigd kunnen worden leidingen in tuinen of niet overdekte plaatsen moeten met steenen worden afgedekt en moeten in de richting waarvan ze gelegd zijn bovengronds met paaltjes worden aangeduid en aangeduid gehouden, in den winter buiten werking gesteld kunnen worden, tenzij zij minstens een meter onder den grond liggen alle kranen moeten zijn langzaam sluitende neerschroef- kranen rechtstreeksche verbinding met het buizennet van stoom ketels en privaten is verboden. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd dit verbod, zoonoodig ook op andere inrichtingen van toepassing te verklaren de aflaat- of winterkraan moet onmiddellijk na den water meter worden aangebracht Voor de aansluiting aan het gemeentelijke buizennet wordt de leiding binnen het perceel beproefd door den ambtenaar, welke van gemeentewege met het hoofdtoezicht op de water leiding is belast, door het aanbrengen van een inwendige druk van 7\ atmosfeeren. Schade door deze proefneming, tengevolge van ondeugdelijkheid eener niet door de gemeente aange brachte leiding veroorzaakt, komt in geen geval voor rekening van de gemeente. De eerste proefneming geschiedt kosteloos, ook reeds vroeger aangesloten leidingen kunnen met inacht neming van vorenstaande, op verzoek, éénmaal kosteloos worden beproefd. Voor elke wijziging eener bestaande dienst- of huisleiding wordt de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders ver- eischt. De gemeente is met behoud van het bovenstaande niet aansprakelijk voor eenige andere schade, ontstaan door een gebrek aan eenige binnenleiding. Art. 11. De watermeters worden uitsluitend door de ge meente geleverd tegen betaling van eene vergoeding per drie maanden, overeenkomstig het volgende tarief:

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 180