140 hem aangewezen persoon worden bijgewoond. Indien bij eene strooming van eene hoeveelheid water, berekend volgens eene verhouding van ten minste 500 liters per uur voor eene meter van 1Z m.M., de afwijking niet meer bedraagt dan 5 percent, komen de kosten van het onderzoek ten bedrage van f 5 voor rekening van den verbruiker. Bedraagt de afwijking meer, dan' komen de kosten ten laste der gemeente en kan de verbruiker eischen, dat hem een andere watermeter worde verschaft. In dit geval zal de ver rekening van het te veel of te weinig betaalde zich niet verder uitstrekken, dan over dén laatst verloopen betalingstermijn van drie maanden. De ambtenaar met het hoofdtoezicht op de waterleiding be last heeft de bevoegdheid te allen tijde voor rekening dei- gemeente een nader onderzoek, of de vervanging van eenen watermeter, door een anderen te gelasten. ^anneer het door bijzondere omstandigheden nood zakelijk is den watertoevoer geheel of in een deel der gemeente at te sluiten, wordt dit zoo mogelijk, ten minste twee uren te voren ter kennis van belanghebbenden gebracht. De gemeente is in dit geval of, wanneer de waterlevering, om welke reden ook, wordt belemmerd, tot geene schadeloos stelling verplicht. Evenmin kan eenige vergoeding geëischt worden, indien door het afsluiten of weder openen van den watertoevoer of door een gebrek aan het buizennet eenige schade aan de binnenleidingen of aan eenig ander particulier eigendom wordt toegebracht. Abt. 16. Indien er vermoeden bestaat, dat in een perceel het water moedwillig verspild wordt, kunnen Burgemeester en Wethouders, wanneer dit vermoeden juist blijkt te zijn, gelas ten dat de waterlevering voortaan zal worden gestaakt. Abt. 17. Aan ieder, die handelt in strijd met een der bepa- ingen, in deze verordening vervat, kan door Burgemeester en Wethouders eene boete van ten hoogste 25. -- voor iedere overtreding opgelegd worden, behoudens hetgeen anderzins mocht verschuldigd zijn. Onverminderd deze bepaling hebben Burgemeester en Wet houders de bevoegdheid om bij overtreding van een dezer be palingen of bij niet betaling der opgelegde boete te bevelen, dat de waterlevering worde gestaakt, voor de perceelen te welker opzichte de overtredingen hebben plaats gehad of indien deze nog niet is aangevangen, te gelasten, dat zij voor= alsnog niet zal plaats hebben. Een zoodanig bevel ontslaat den verbruiker niet van de verplichting tot het betalen van hetgeen door hem anders verschuldigd zou zijn gedurende den loopenden betalingstermijn.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 182