1910 waren die getallen achtereenvolgens f 33510.19, gelijk staande met 1/2 ten honderd van het belastbare gedeelte van het geschat jacirlijksch inkomen der ingezetenenen 40, 10 en 50 opcenten voor zooveel de opcenten op de rijks directe belastingen betreft. Andere inkomsten van beteekenis heeft de gemeente niet. Ook al nemen wij aan dat door tijdiger en krachtiger toezicht bij het voor rekening der gemeente uitvoeren van werkencloor het aannemen tot gewoonte om voor zoodanige werkenkleine of grooteopenbare inschrij vingen te houden en cloor het meer stelselmatig en gelei delijk aanvatten van belangrijke zaken bezuinigd had kunnen zijn, dan nog geven bovenstaande cijfers duidelijk een beeld van de toenemende belangrijkheid van Bloemendaal. De lijst der in de laatste jaren tot stand gebrachte groote werken geeft eenzelfde beeld. Deze toenemende be langrijkheid van Bloemendaal eischt steeds meer van de krachten van het gemeentebestuur, maar zij doet ook bij de ingezetenen de behoefte toenemen aan voorlichting op verschillend gebied. Wij hebben met dit boekje getracht in die behoeften te voorzien. Men zal hierin, wat tot dusver in gemeente lijke jaarboekjes niet voorkwam, bijna volledig vermeld vinden al datgene waaromtrent uit een maatschappelijk of uit een bestuurs-oogpunt ingezetenen weetgierig zijn. Daarom hebben wij dit boekje gedooptHELP U ZELF. Onze lezers immers kunnen thans zelf hunne weetgierigheid bevredigen. Met eenzelfde geest van welwillendheid, als bij ons voorzat toen wij ons tot deze uitgave zettenmoge zij worden ontvangen. Wij zouden aan dienzelfden geest te kort doenwanneer wij niet onzen hartelijken dank betuigden aan allen die ons bij de samenstelling ter zijde stonden, in het bijzonder aan het dagelijksch bestuur dat in ruime 2

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 18