geen of geen voldoend gevolg is gegeven, dan geeft hij daar van kennis aan Burgemeester en Wethouders. Art. 11. De schoolarts wijst aan het hoofd der school de leerlingen aan, die lijden aan kwalen, welke voor de overige leerlingen nadeelig of hinderlijk zijn met opgave van hen, ten aanzien van wie het raadzaam is hun tijdelijk het verblijf op de school te ontzeggen. Hij wijdt zijne bijzondere aandacht aan achterlijke kinderen, houdt afzonderlijke aanteekening van hen, en deelt zijne bevin dingen te hunnen aanzien aan het hoofd der school mede. Art. 12. Het in artikel 5 bedoelde onderzoek heeft niet plaats ten aanzien van die leerlingen, die binnen 30 dagen voor ot 14 dagen na hunne komst op school een geneeskundig onderzoek, zooals de schoolarts dit pleegt in te stellen, hebben ondergaan, mits de uitslag van dat onderzoek aan den schoolarts wordt medegedeeld. Het in artikel 8 bedoelde onderzoek heeft tenzij bij drin gende noodzakelijkheid niet plaats, wanneer de leerling, nadat de ouders van het voorgenomen onderzoek in kennis zijn ge steld, binnen 8 dagen daarna door een geneeskundige is on derzocht op die punten, waarop de schoolarts dit wenschelijk acht en de uitslag van dat onderzoek aan den schoolarts wordt medegedeeld. Art. 13. De schoolarts treedt als zoodanig met op als be handelend geneesheer. Echter kan hij bij dringende noodza kelijkheid, bij zijn bezoek aan de school, die maatregelen ne men, die hij in 'het belang van den leerling wenschelijk acht. Deze maatregelen mogen uitsluitend het karakter van eerste hulp dragen. Art 14 Onder besmettelijke ziekten verstaat deze verorde ning de ziekten, bedoeld in artikel 1 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad no. 134), laatstelijk gewijzigd bij de wet van 21 Juli 1899 (Staatsblad no. 166); zoomede die genoemd in de Verordening in het belang der gezondheid van leerlingen dei- openbare en bijzondere scholen in de Gemeente Bloemendaal. Art 15. De schoolarts stelt, wanneer hem dit noodig voor- komt aan Burgemeester en Wethouders voor om tot tijdelijke sluiting of tot desinfectie van eene school of van een klasse lokaal over te gaan. Art 16 De schoolarts is belast met het onderzoek naar de gezondheid van het aan te stellen onderwijzend personeel, in dien hem dit door Burgemeester en Wethouder wordt opge dragen. Hij is voorts verplicht een onderzoek in te stellen naar den gezondheidstoestand van een onderwijzer of eene onder wijzeres, ten aanzien van wie hem dit door Burgemeester en Wethouders is opgedragen. Dit onderzoek heeft tenzij bij drm-

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 197