159 pension geheel of gedeeltelijk worden ingetrokken, nadat be langhebbende is gehoord. Burgemeester en Wethouders overtuigen zich zooveel moge lijk ten minste eenmaal in de twee jaren, of de omstandig heden, welke tot het verleenen van pensioen aanleiding hebben gegeven, hunne werking nog doen gevoelen. Art 8. Het pensioen bedraagt: 1». voor Gemeente-Ambtenaren, vallende in de termen van van art. 4 sub a en G, voor ieder dienstjaar 1/60 van den pensioensgrondslag 2°. voor Gemeente-Ambtenaren, vallende in de termen van art. 4 sub b 2/3 van den pensioensgrondslag. Art. 9. Het pensioen van den Ambenaar, die krachtens de ongevallenwet eene rente geniet, wordt met het bedrag dier rente verminderd Art. 10. Als pensioensgrondslag geldt het gemiddeld bedrag der gedurende de drie laatste jaren van hun werkelijken dienst over een jaar genoten bezoldiging. Indien gedurende de laatste tien jaren voor drie achtereen volgende jaren de bezoldiging een hooger gemiddelde aanwijst, wordt dit' tot maatstaf genomen. In geen geval kan bet pensioen bet twee derde gedeelte van den pensioensgrondslag overschrijden. Art. 11. Alle aanspraak op pensioen vervalt, indien de aan vrage niet door of van wege de belanghebbende binnen éen jaar nadat het bewijs van ontslag is uitgereikt of toegezonden, het ontslag of na het eindigen van den wekelijksohen dienst bij Burgemeester en Wethouders is ingediend. Art. 12. Het pensioen wordt verleend door en het bedrag daarvan wordt vastgesteld bij besluit van Burgemeestei en Wethouders. Het gaat in, zoo de aanvrage binnen drie maanden nadat het bewijs van ontslag is uitgereikt of toegezonden of het eindigen van den wekelijkschen dienst is ingediend, met den dag waarop de bezoldiging ophoudt, en zoo de aanvrage latei- is gedaan, met de aanvang van het vierendeel jaars, volgende op dat, waarin de aanvraag is geschied. Het bedrag wordt in guldens afgerond. Onderdeelen van guldens komen voor een geheelen gulden in aanmerking. Art. 13. Het pensioen wordt kwartaalgewijze uitgekeerd: aan ambtenaren die hunne bezoldiging per week of per maand ontvangen, kan op hun verzoek het pensioen ook per maand worden uitbetaald; bet pensioen vervalt door bet overlijden van den gepensionneerde, doch aan zijne erfgenamen wordt uitgekeerd een bedrag gelijkstaand met een balf kwrartaal aan

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 207