In het jaar 1909 is geheven aan hoofdelijken omslag een half procent van het geschat jaarlijksch inkomen. 164 Van elk geschat inkomen wordt vierhonderd gulden afge trokken als onbelastbaar. Voor elk eigen of aangehuwd kind, tot den leeftijd van 15 jaren, wordt het niet belastbaar inkomen vermeerderd met f 25,mits zij geen eigen inkomsten hebben. Art. 5. Het belastbaar inkomen wordt percentsgewijze gelijkelijk berekend. Art. 6. Het dienstjaar loopt van 1 Januari tot 31 December. Het primitief kohier wordt opgemaakt in de maand Juni en daarna zoo spoedig mogelijk vastgesteld. Het bevat de aanslagen van hen, die op of na 1 Januari in de gemeente hoofdverblijf hadden of hebben en bovendien van hen, die in de termen vielen om, krachtens art. 245, voorlaatste lid, van de gemeentewet, voor vier twaalfden gedeelte van den aanslag over een vol jaar in de belasting bij te dragen. Op de suppletoire kohieren worden gebracht, zij, die a. bij de opmaking van het primitief kohier mochten zijn overgeslagen of b. na de opmaking van het primitief kohier in de termen zijn gevallen om bij te dragen in den omslag. Art. 7. Aan hen, die bij den Raad bezwaarschriften hebben ingediend tegen hunnen aanslag, wordt gelegenheid gegeven, hunne bezwaren voor eene uit en door den Raad benoemde commissie van drie leden mondeling toe te lichten, indien het verlangen daartoe in het bezwaarschrift is uitgedrukt. De leden dezer commissie zijn verplicht, die toelichting ge heim te houden. Zij dienen den Raad op de bezwaarschriften van bericht en advies. Art. 8. Voor belastingschuldigen, die wegens vertrek naar elders recht op ontheffing hebben, wordt het bedrag daarvan vastgesteld door den Gemeenteraad, na opgaaf door den belang hebbende van den tijd, waarop dit vertrek heeft plaatsgehad. Voor belastingschuldigen, welke overleden zijn, wordt het bedrag der ontheffing door den Gemeenteraad vastgesteld, op verzoek van de erfgenamen of rechtverkrijgenden, waarbij opgaaf van den datum van het overlijden wordt gedaan. Art. 9. De thans geldende bepalingen omtrent de heffing en invordering van den Hoofdelijken Omslag vervallen met den len Januari 1902. De invordering der bij deze verordening geregelde belasting geschiedt overeenkomstig de verordening van heden.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 212