VERORDENING op de heffing eener be lasting OP HET HOUDEN VAN HONDEN. (In werking getreden 1 Januari 1910.) Artikel 1. Er wordt in deze Gemeente eene belasting ge heven op het houden van honden. Het belastingjaar loopt van 1 Januari tot 31 December. Art. 2 De belasting bedraagt, behoudens het bepaalde m de volgende artikelen Voor een hond van ten hoogste 50 e. M. hoogte f 5.— voor een hond van meer dan 50 e.M. hoogte f 10. De hoogte van den hond wordt geacht gelijk te zijn aan de hoogte van den bovenkant der schoft, wanneer de hond staat. Art. 3. De belasting bedraagt de helft van het in art. 2 genoemde bedrag voor honden le. ten dienste van den landbouwer of van eenig bedrijf van nijverheid; 2e. ter bewaking van gebouwen of erven, mits deze honden de gebouwen en erven, ter bewaking waarvan zij ge houden worden, niet verlaten. Art. 4. Honden, waarvan de volle belasting verschuldigd is, behooren tot de eerste klasse, die waarop de verminderde belasting van toepassing is, tot de tweede klasse. Art. 5 De belasting is verschuldigd door den houder van den hond. Het hoofd van het gezin is aansprakelijk voor de belasting der honden, welke aan de leden van het gezin toebehooren. Personen, bij anderen inwonende, zonder tot het gezin van dezen te behooren, zijn persoonlijk aansprakelijk voor de be lasting hunner honden. De belasting is niet verschuldigd voor honden le. beneden den leeftijd van twee maanden 2e. waarvan de houders geen vaste woonplaats hebben in de gemeente en daarin niet langer dan 90 dagen in het belastingjaar verblijf houden. De volle belasting is verschuldigd voor honden in de ge meente aanwezig vóór 1- Juli; de helft bij het aanwezig zijn na dien tijd. Voor honden vóór den len Juli overleden of van de hand gedaan, kan door den Raad tot den halven aanslag teruggave of ontheffing van belasting worden verleend. Art. 6. Deze verordening treedt in werking den len Januari 1910'alsdan vervalt de thans geldende verordening betrekke lijk deze belasting.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 217