- 172 - koop in een logement alleen aan logeergasten, bedraagt jaar lijks eene som van tien gulden, voor elke vijftig gulden huur waarde of gedeelte daarvan, die de lokaliteit, in verband met den aanvang van het bedrijf, waarvoor de vergunning strekt, kan geacht worden te bezitten, met dien verstande, dat het recht niet lager dan vijf en twintig gulden zij. Art. 2. Het vergunningsrecht voor een bijzondere vergun ning, als bedoeld bij het vierde lid van art. 63 der Drankwet, bedraagt vijl en zeventig ten honderd van het bedrag, in arti kel 1 bepaald. Art. ->. Het recht bepaald in art. 1 dezer Verordening, wordt met vijftig ten honderd verminderd, indien in de lokaliteit, waarvoor de vergunning is verleend, geen sterke drank in het klein verkocht of geschonken wordt tusschen Zaterdagavond zes uur en Maandagmorgen acht uur en hiervan door den houder der vergunning vóór de betaling van het vergunningsrecht aan Burgemeester en Wethouders eene verklaring wordt overgelegd. Art. 4. Het jaar, waarvoor het vergunningsrecht is verschul- g - loopt van 1 Mei van het eene tot 1 Mei van het daarop volgende jaar. Voor een tusschentijds verleende vergunning zijn slechts zooveel vierde gedeelten van het vergunningsrecht verschuldigd, als er kwartalen in het vergunningsjaar over zijn, met dien verstande, dat een gedeelte van een kwartaal voor een geheel geldt. Art. 5. De schatting van de huurwaarde der lokaliteiten, waarvoor vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein is verleend, geschiedt jaarlijks door Burgemeester en Wethouders, na ingewonnen schriftelijk advies van een door hen aan te stellen deskundige. Burgmeester en Wethouders stellen, op grond van die schat ting, den aanslag vast en brengen dezen onmiddellijk ter ken nis van den belanghebbende. Art. 6. Binnen veertien dagen nadat de aanslag door Burge meester en Wethouders ter kennis is gebracht, kan de belang hebbende tegen den aanslag bij de Gemeenteraad bezwaren inbrengen. Burgemeester en Wethouders leggen alsdan het in art. 5 bedoelde schriftelijke advies van den deskundige aan den Ge meenteraad over. De Gemeenteraad na zich zoo noodig door een of meer andere deskundigen te hebben doen voorlichten beslist zoo spoedig mogelijk en deelt zijne beslissing terstond aan de be langhebbende mede. Art. 7. Indien de Kaad den aanslag vermindert, wordt het te veel

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 222