- 173 - betaalde binnen een maand aan den belanghebbende teruggeven. Indien de Raad den aanslag verhoogt, wordt het bedrag der verhooging vóór het einde van het vergunningsjaar betaald. Art. 8. "Van den aanslag in het vergunningsrecht, hetzij door Burgemeester en Wethouders, hetzij in hooger beroep door den Gemeenteraad, geschiedt onverwijld mededeeling aan den Gemeenteontvanger. Art. 9. De in artt. 5 en 6 dezer verordening bedoelde des kundigen mogen geene adviezen, noch aan Burgemeester en Wethouders, noch aan den Gemeenteraad uitbrengen, dan na in handen van den Burgemeester den navolgenden eed of be lofte te hebben afgelegd: Ik zweer (beloof) dat ik bij het uitbrengen van eer. advies omtrent de schatting van de huurwaarde der lokaliteiten, waar voor vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein is verleend, naar mijn beste weten en zonder aanzien des persoons, overeenkomstig de wet, zal handelen. Zoo waarlijk helpe mij God Almachtig. (Dat beloof ik.) Art. 10. De in de artt. 5 en 6 dezer verordening bedoelde deskundigen genieten eene bezoldiging uit de gemeentekas, waarvan het bedrag door den Raad wordt vastgesteld. Art. 11. De invordering van het Vergunningsrecht geschiedt overeenkomstig de Verordening op de invordering van heden. Art. 12. Indien een vergunninghouder bij schriftelijke, door hen onderteekende verklaring afstand doet van de vergunning, worden van het betaalde vergunningsrecht op verzoek aan hem zooveel vierden teruggegeven, als het aantal kwartalen be draagt, waarin van de vergunning gebruik wordt gemaakt. Ge lijke teruggave geschiedt aan de rechtverkrijgenden, indien de vergunninghouder overlijdt en het bedrijf niet ingevolge art. 24, tweede lid der Drankwet, wordt voortgezet, alsmede indien het besluit, waarbij de vergunning is verleend, door H.M. de Ko ningin is vernietigd. Art. 13. Deze verordening treedt in werking den len Maart 1905, op welk tijdstip alle thans geldende verordeningen, be trekkelijk de heffing van het vergunningsrecht vastgesteld, vervallen

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 225