Landmeters Antony en Cornelis Velsen, en Maurits AValraven, zijnde van die „metinge" ook nog Verbalen gehouden, waartoe deze laatste relatie is hebbende", t geen op 11 Augustus 1729 is geaffirmeert" door C. Velsen, die zegt, dat alles „volgens ordre van Haarlem's Burgemeesteren en de Regeerders" is gedaan in de jaren 1723 tot en met 1729. Bij eersten oogopslag doet de begrenzing der drie heerlijkheden eenigszins denken aan den tegenwoordigen bijl vorm der gemeente. Aan het strand westelijk van het tegenwoordige Jagtlust liep de grenslijn, een hoek van ongeveer 70° makende met de strandlijn, recht op Vel- serend af, Velserend, dat o.a. aan den eigenaar der Haarlemsche brouwerij 't Scheepje: Loo heeft toebe hoord. In de buurt van Velserend moeten niet minder dan 6 „limietpaalen" staan, van daar ging de grens in zuid-oostelijke richting door 't „Molenduyn" (nu Duinlust) naar Sinneveld en verder in oostelijke richting tot de Delft en dan naar het zuiden langs de Delft, kruisende de Ivleefferlaan tot waar deze destijds met één tak doodliep tegen den Zijlweg of Overveense weg, dan in dezelfde rich ting door kruisende de Rampenvaart (de tegenwoordige Brouwersvaart), langs de loodrecht daarop staande oude Brouwersvaart en oude Brouwerskolk en Houtvaart, zoo danig dat tusschen deze grens en de „vrijdom" (het rechtsgebied) van de stad Haarlem een reep Heemstede lag, de grens volgde dan de Houtvaart tot even voorbij de Aerdenhoutslaan, die in den Zandvoorterweg overging. Haarlem zal aan die heerlijkheden geen rijk bezit hebben gehad. Op de Caarte van de Limietscheidinge immers is nagenoeg de geheele uitgestrektheid aange geven en geteekend als duinen, slechts een betrekkelijk 10

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 30