Haarlem, Juni 1901. N°. 92. Onderwerp Grensregeling. Sedert geruimen tijd reeds heeft de uitbreiding eener ste delijke bebouwing op het gebied der om Haarlem gelegen lan delijke gemeenten de aandacht getrokken en inzonderheid bij het Gemeentebestuur van Haarlem de vraag doen rijzen of door eene uitbreiding der grenzen van deze gemeente niet ware te voldoen aan de eischen van eene meer stelselmatige uitbouwing, waarbij tevens meer dan thans met eischen van volksgezondheid, verkeer en rioleering, enz. rekening gehouden kan worden. In verband hiermede was, zooals U wellicht reeds bekend werd, reeds lang een plan aanhangig tot herziening der grens tusschen de gemeenten Haarlem en Heemstede, waaraan in den laatsten tijd werd verbonden een plan tot regeling der grens tusschen Haarlem en Schoten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebben echter gemeend, met het oog op de sterke toeneming der bevolking en de daaruit voortvloeiende voortdurende uitbreiding van het bebouwde gedeelte van deze gemeente, den fy)t dusver ingeslagen weg eener partieele herziening der grenzen van Haarlem te moeten verlaten en onze tusschenkomst te moeten inroepen, opdat eene definitieve grensregeling zal worden tot stand ge bracht, waardoor voor langen tijd in de behoefte aan ruimte voor eene goede en doelmatige uitbreiding van Haarlem zal zijn voorzien. Daartoe zouden wij wenschen dat van ieder der ge meenten Heemstede, Bloemendaal, Schoten en Haarlemmerliede en Spaarnwoude een gedeelte bij Haarlem werd gevoegd. Volgens hun voorstel zou, indien zoodanige grensregeling- kon worden tot stand gebracht, het beloop der grens, voorzoo- veel Uwe gemeente betreft, ongeveer zijn als volgt: komende van Heemstede, tusschen de buitenplaatsen „Kin- de nliout" en „Vredenhof" aan den Haagsch en straatweg gelegen, dwars ovrer de Leidsche vaart, door de Munterslaan tot deAer- denhoutslaandeze noordwaarts volgende tot de Hospesbrug, vandaar langs de Brouwersvaart oostwaarts tot op ongeveer twee honderd veertig meter, dan noordwaarts naar den Zijlweg, dezen weg snijdende op een punt, gelegen twee honderd vijf en veertig Meter gemeten van het gemeente-huis van Bloemendaal te Overveen af, naar cle Kleverlaan; verder de Kleverlaan overstekende, noordwaarts achter „Sparrenheuvel" en „Hartenlust" naar de Jan Gijzenvaart, enz.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 33