Het uitvoerig antwoord op dit schrijven is den 11 Dec. 1901 bij het dagelijksch bestuur der provincie ingezonden. "W ij laten het stuk, voor de g'emeente opge steld door een bekend advocaat te Amsterdam, hier onver kort volgen. 14 Alvorens tot de overweging van dit voorstel over te gaan, zullen wij er overeenkomstig art. 129 der gemeentewet, prijs op stellen Uwe zienswijze daaromtrent te leeren kennen. Beantwoordende uw schrijven van 5 Juni 1901 N°. 92 be treffende eene nieuwe grensregeling, hebben wij'de eer,' liet navolgende aan uwe welwillende aandacht te onderwerpen. De wensch van het bestuur der gemeente Haarlem om ter uitbreiding van haar gebied een deel niet slechts der gemeenten Heemstede, Schoten, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, maar ook van onze gemeente tot zich te trekken, heeft ons pijnlijk verrast, en wij meenen ons daartegen ten krachtigste te moeten verzetten, immers voor zooverre de wet ons daartoe recht en gelegenheid geeft. Wanneer eene gemeente jarenlang is toegenomen en nog altijd toeneemt in ontwikkeling en bloei, gelijk dit van Bloe mendaal gezegd kan worden, zoo is het verklaarbaar, maar daarom nog^ niet te rechtvaardigen, dat eene andere, belendende gemeente hierin aanleiding vindt, de vrucht dier ontwikkeling voor zich op te vorderen. Wij betwisten niet, dat men zich omstandigheden voorstellen kan, die de geheele of gedeeltelijke oplossing eener kleinere in eene grootere gemeente onvermijdelijk kunnen maken. ...P62®. maatregel, hoe hard ook voor de eerste, kan noodza kelijk blijken in het algemeen belang. Maar dit laatste moet dan vaststaan en wel onbetwistbaar. De enkele wensch daarentegen eenei naburige, eener grootere gemeente om haar territoir, haar macht en aanzien, de massa harer belastingschuldigen steeds verder uit te breiden deze wensch billijkt den maatregel niet. Aan Heeren Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal. (get.) Van Tienhoven, Voorz. A. A. Land, Griffier. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Bloemendaal, den 11 December 1901. Aan Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 34