NOORD-HOLLANDSCHE VEREENIGTNG „HET WITTE KRUIS". Afdeeling: Bloemendaal. 302 Aanvragen tot toetreding als lid, donateur(trice) of begun- stiger(ster), kunnen gezonden worden aan den secretaris van de afd. Meerenberg der N. V. V. te Meerenberg. Ned. Verplegers Vakvereeniging, secretariaat hoofdbestuur: Dr. ri. H. Bouwmeester, Wilhelminagasthuis, Amsterdam Adresbureau der N. V. V. te Amsterdam Oude Hoogstraat 12. Telefoon 4000. Apotheker de Jong. (Opgericht 1 Januari 1875.) Bestuur: Dr. D. Bakker, voorzitter, Bloemendaal. A. F. Bijvoet, ondervoorzitter, Overveen. J. Th. Bornwater, secretaris, Overveen. F. van Twisk, penningmeester, Overveen. A. IJzerman, bestuurslid, Bloemendaal. Adres: W. Jansen, Bloemendaalscheweg, Overveen. De afdeeling stelt zich binnen de grenzen der gemeente Bloe mendaal ten doel Samenwerking: tot het afweren en beteugelen van besmette lijke ziekten; tot het verleenen van hulp bij epidemieën en gewone ziekte gevallen en tot het helpen bevorderen der algemeene gezondheidsbelangen. De middelen, om het doel te bereiken, bestaan in 1. het handhaven en doen handhaven der maatregelen, welke van wege het rijk, de provincie of gemeente, tot voorziening tegen epidemische ziekten zijn of worden voorgeschreven- 2. het aanschaffen, bijeenbrengen en beschikbaar stellen van materiaal voor ziekenverpleging ten dienste van de leden der Afdeeling en voor on- en minvermogenden 3. het opsporen, aanwijzen en zooveel doenlijk helpen opheffen van al wat ziekte doet ontstaan en onderhoudt 4. het geven van goeden raad en onverminderd de ver plichtingen van gemeentebestuur en armbesturen het ver leenen van bijstand, zoowel bij het optreden van besmettelijke

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 364