307 YEREENIGrlNGl „IJSCLUB HARTENLUST". (Opgericht 22 September 1909.) Bestuur: F. Heckman, voorzitter. J. A. Boom, secretaris-penningmeester. L. P. de Stoppelaar, commissaris. Het doel der vereeniging is de beoefening van het ijsvermaak op den vijver van het park Hartenlust. Het bedrag der contributie wordt jaarlijks vastgesteld en zal niet hooger zijn dan 5.— per jaar en per lid. VOLKSBOND TEGEN DRANKMISBRUIK. Afdeeling Bloemendaal. Bestuur: J. Th. Bornwater, voorzitter. P. W. Voet, onder-voorzitter. W. C. J. Verhulst, secretaris-penningmeester, Noorder Stationsweg 14. H. Hogenbirk. S. P. Rijnierse. Het adres der afdeeling is ten huize van den secretaris. De afdeeling stelt zich ten doel, in overeenstemming met artikel 1 van het Algemeen Reglement van den Volksbond tegen Drankmisbruik, het misbruik van bedwelmende dranken te bestrijden, door de navolgende middelen: 1°. door bet bestrijden van sterken drank als volksdrank;^ 2°'. door het verspreiden van kennis omtrent de nadeelige gevolgen van het misbruik van bedwelmende dranken; 3°. "door het bevorderen eener deugdelijke uitvoering van wetten en andere overheidsmaatregelen tot bestrijding van het misbruik van bedwelmende dranken; 4°. door het beperken van het aantal verkoopplaatsen van sterken drank 5°. door het 'verbeteren van volkshuisvesting en volksvoeding 6°. door het bevorderen van de beoefening van huisvlijt en van nuttige en fraaie handwerken; 7°. door het veredelen van volksvermaken; 8°. door het bijeenbrengen van een kapitaal tot bevordering van het doel van den Volksbond;

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 369