OPENBARE LAGERE SCHOOL TE OYERVEEN. OPENBARE LAGERE SCHOOL TE VOGELENZANG. 313 De school bestaat uit een voorbereidende klas en acht klassen van 9 maanden. 1 hoofd met 4 andere leerkrachten. Het onder wijs omvat de vakken ak. Om de negen maanden worden nieuwe leerlingen aangenomen die nog geen lagere school bezocht hebben. Voor leerlingen, die reeds andere scholen bezochten is steeds plaatsing te verkrijgen. Aan de school is verbonden een herhalingsschool voor jongens en eene voor meisjes. 1 Hoofd en 3 andere leerkrachten. Aan jongens wordt onderwijs gegeven in: Ned. taal; rekenen teekenen en kennis der natuur. Het wordt gegeven op Maandag,- Dinsdag en Vrijdagavond van 68 uur. De cursus loopt van 1 October tot 1 April. Aan de meisjes wordt onderwijs gegeven in de handwerken; Ned. taal; rekenen en natuurkennis en wel eiken Woensdag middag van 1—4 uur. De cursus loopt van 1 October tot 25 Juli. De vacantiën op de herhalingsschool zijn gelijk aan die der dagschool en zijn in overeensteihming met die van Bloemendaal en Vogelenzang. Het onderwijs omvat de leervakken ak der wet. De school tijden zijn: Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag's ochtends van 912 en 's middags van 24. Woensdag en Zaterdag 's ochtends van 8411 i uur. Bovendien wordt er herhalings- onderwijs gegeven aan jongens: van 1 Oct.1 April Maandag, Dinsdag en Vrijdag yan 6—8 uur en aan meisjes: van 1 Oct. tot de zomervacantie Woensdag nam. van 1—4 uur. De toelating van nieuwe leerlingen geschiedt ééns per jaar en wel op den eersten schooltijd in April. Daartoe wordt de leeftijd van 5J jaar vereischt. De leerlingen worden naar gelang hunner vorderingen verdeeld in 6 klassen en eene vervolg- klasse, indien dit noodig is. De vacantiën zijn evenals die op de 0. L. School te 0verveen en te Bloemendaal. Het schoolgeld wordt geheven volgens het kohier van den hoofdelijken omslag in de gemeente. Onvermogenden worden vrijgesteld. Voor het herhalingsonderwijs wordt de helft van het schoolgeld der dagschool in rekening gebracht.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 377