definitieve grensregeling te vorderen ook ten koste onzer gemeente, waardoor in de behoefte aan ruimte voor een goede en doel matige uitbreiding van Haarlem voor langen tijd zal zijn voorzien. De behoefte van hen, die woningen zoeken, treedt hier op den voorgrond. Deze behoefte zich voor oogen houdende, gaat Haarlems bestuur uit van de voor ons niet zeer vleiende vooron derstelling, dat het voor hen, die wenschen te wonen in eene stedelijke^ bebouwing, een stellig vereischte is, dit te doen op grond, niet ressorteerende' onder ons, maar onder Haarlems gemeentebestuur. Wij kunnen die stelling niet deelen. Niet meerder kracht heeft het ander argument, dat door het bestuur van Haarlem tegenover uw College schijnt te zijn gebezigd, te weten, dat door aanhechting van een deel onzer gemeente aan de hare.meer dan thans met eischen van volksge zondheid, verkeer, rioleering enz. valt rekening te houden. Ook deze motieven beteekenen in hunne vaagheid niets. Ons is niet duidelijk, hoe de algemeene gezondheidstoestand zal toenemen door de annexatie van een gedeelte onzer gemeente Die gemeente verschaft aan de bewoners van Haarlem eene zeer gezochte en hoog gewaardeerde gelegenheid, om door ont spanning m de open lucht hunne gezondheid te bevorderen. Dit zal waar zijn vóór en nü de annexatie, hierboven bedoeld. Alaar daarna toch in mindere mate, als te voren. Immers, wan neer men Bloemendaal mag beschouwen als een groot en uit nemend park ten profijte van Haarlem, zoo wachte deze laatste gemeente zich wel onze hulpbronnen te verminderen, zonder welke dit park moeielijk in uitnemenden staat kan worden gehouden. Inkrimping van het aantal belastingschuldigen der gemeente Bloemendaal kan derhalve een nadeeligen terugslag hebben op de ontspanning der bewoners van Haarlem, dus op die ge meente zelve. Bovenstaande beschouwing heeft zeker evenveel waarde, als de ongestaafde stelling, clat voor de gezondheid van Haarlem eene gedeeltelijke opheffing van Bloemendaal noodig is. lin evenmin is ons bekend, dat wij ooit eene belemmering zijn geweest voor het verkeer. Hieronder moet toch zeker wop- den verstaanhet algemeen en openbaar verkeer op wegen en vaarten. Nu meenen wij dit steeds te hebben bevorderd en zijn ook vast besloten, daarnaar te blijven streven. Keeds ons eigenbelang is hiervoor een voldoende waarborg. iS iets toch is ons aangenamer en wordt meer door ons bevorderd dan dat, gelijk onze eigen bewoners, zoo ook die van Haarlem, zich geriefelijk in en door onze gemeente bewegen.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 37