316 Vakken van Onderwijs. In afd. a. fröbelonderwijs. a. Oefeningen voor oog en hand: bouwen; papierarbeid mozaïek; teekenen. b. Oefeningen tot ontwikkeling van het verstand: vertellen; versjes leeren; muziekoefeningenzingen; vooroefeningen voor lezen en rekenen. c. Lichamelijke en algemeene ontwikkelingwandelenspelen, vrij en gebonden. In afd. b. Lager en uitgebr. lag. onderwijs. Ook voorbereiding voor H. B. S. en Gymnasium: lezen; schrijven; rekenen; Ned. taal; Fransch; geschiedenis; aard rijkskunde; kennis der natuur; zingen; teekenen; vrouwelijke handwerken; gymnastiek; slöjd. Kennis der natuur omvat ook kennis der omgeving en tuinarbeid. liet gymnastiekonderwijs wordt gegeven volgens Zweedsch systeem, met onderricht in sport en spelen. Het slöj donder wijs omvat: a. klei- en papierarbeid; b. karton- arbeid; c. houtarbeid. In afd. c. Parallelklassen der le en 2e kl. H. B. S. De leerstof in deze klassen is gekozen in overeenstemming met het Programma der H. B. S. Slöjd. Voor nüt-leerlingen der school wordt Woensdagmiddag desgevorderd ook Zaterdagmiddag een slöjdcursus gehouden. Vrijdagsavonds 7-9 is er een slöjd-cursus voor volwassenen (dames en heeren), ook met opleiding voor diploma. Schoolgeld. Het schoolgeld bedraagt per jaar In afd. a. Fröbelklasse60.— per leerling. b. Lag. en uitgebr. lag. ond180.— c. Voortgezet onderwijs200.— Bij meer leerlingen uit één gezin wordt 10% reductie gegeven. Overblijven. De leerlingen kunnen tusschen de schooltijden aan de in richting onder toezicht overblijven, tegen betaling van 10. per jaar. Ziektekiemvrije melk, glazen en bordjes worden hun verstrekt. Spreekuur van het hoofd der school. Het hoofd der school is aan de inrichting te spreken ook voor inschrijving van leerlingen Maandags en Donderdags van 11%12'/j uur, Dinsdags en Vrijdags 3 Va4l/s

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 380