CHRISTELIJKE SCHOOL YOOR L.O. EK M.U.L.O. 317 TE BlOEMENDAAL. Zomerzorgerlaan No. 3. Bestuur: Ds. J. A. van Leeuwen, voorzitter. J. C. Koffieberg Jr., secretaris-penningmeester. A. Burdet. Schoolarts: Dr. H. L. van Beusekom, Zomerzorgerlaan 7. Tel. 1109. Hoofd der school: O. A. Houwen. Onderwijzers: J. de Bock. W. Gravestein. J. Biele. Onderwijzeressen: J. G. W. Wegerif. F. J. Trompetter. C. A. Knetemann. C. W. Stuurke. De school is verdeeld in twee afdeelingen. De eerste afdeeling bestaat uit eene fröbelklasse en zeven klassen. De zevende klasse sluit aan bij de H.B.S. en Gymnasium. De tweede afdeeling bestaat uit drie klassen, die gelijk staan met de drie laagste klassen H.B.S. Iedere klasse zal zooveel mogelijk hoogstens twintig leerlingen tellen. In de eerste afdeeling worden behalve de door de wet ge vorderde vakken nog bijbelsehe geschiedenis, twee moderne talen en wiskunde onderwezen. Het schoolgeld voor deze af deeling bedraagt 25.leermiddelen inbegrepenvoor meerdere kinderen uit één gezin wordt korting toegestaan. Het schoolgeld voor de fröbelklasse bedraagt ƒ15.per leerling. Ouders voor wie genoemd schoolgeld te hoog is, kunnen gebruik maken van het suppletiefonds, waaromtrent het bestuur gaarne inlichtingen verstrekt. Yoor de tweede afdeeling wordt het schoolgeld geregeld naar gelang van het aantal kinderen, terwijl alle leermiddelen voor rekening van de ouders komen. In deze afdeeling worden onderwezen behalve de door de wet gevorderde vakken: Fransch, Duitsch, Engelsch, wiskunde, wis- en natuurkundige aardrijkskunde, bijbelsehe en algemeene geschiedenis en gymnastiek. De schooltijden zijn van 9 tot 12 en van IJ tot 4 uur tusschen de verschillende lessen is een speeltijd.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 381