322 De Ontvanger, die binnen den door den Raad bepaalden tijd de meerdere zekerheid niet heeft gesteld; wordt beschouwd zijn ontslag te hebben gevraagd. Art. 112. Het bedrag der door den Ontvanger gestelde zekerheid kan, met inachtneming van het bepaalde bij artikel 110, door den Raad worden verlaagd lo. bij aanmerkelijke vermindering van de jaarlijksche in komsten der gemeente 2o. wanneer, nd de benoeming van den Ontvanger, eene regeling omtrent de bewaring van gelden, als in het derde lid van voormeld artikel bedoeld, wordt ingevoerd. Art. 2. Achter artikel 114 wordt ingevoegd een nieuw artikel 114 bis, luidende Het bepaalde bij de twee voorgaande artikelen lijdt uitzon dering, voor zoover de Raad, onder goedkeuring van Gedepu teerde Staten, ter zake van met name aangewezen inkomsten, ontvangsten en betalingen andere regelen stelt. De artikelen 196, 197, 198, 200, 201 en 202 zijn ten deze van toepassing. Art. 3. Art. 115 wordt gelezen als volgt: Van de door hem voor de gemeente ontvangen inkomsten en gedane uitgaven houdt hij geregeld boek en doet hij jaar lijks rekening aan Burgemeester en Wethouders. De boekhouding en de rekening worden ingericht volgens voorschriften, door Gedeputeerde Staten, onder onze goedkeuring te geven. In de rekening of de daarbij behoorende bescheiden worden alle ontvangsten en uitgaven van het dienstjaar, waarover zij loopt, vermeld, met inbegrip van die, welke door andere rekenplichtige ambtenaren zijn gedaan. Art. 4. Artikel 116, tweede lid, wordt vervangen door de navolgende bepalingen De Raad kan, met goedkeuring van Gedepiuteerde Staten, aan Burgemeester en Wethouders de bevoegdheid geven, het opnemen van de boeken en de kas aan een lid van hun col lege of een daartoe aangewezen ambtenaar op te dragenDe artikelen 196, 197, 198, 200, 201 en 202 zijn ten deze van toe passing. Burgemeester en Wethouders en het lid van hun college of de ambtenaar, met de opneming belast, zijn bevoegd zich hierbij door een deskundige te doen bijstaan. Gedeputeerde Staten kunnen ten allen tijde opneming van boeken en kas van hunnentwege gelasten. De in dit artikel bedoelde opneming kan ook de in art. 114 bis genoemde inkomsten, ontvangsten en betalingen omvatten. Art. 5. Aan artikel 118 wordt een derde lid toegevoegd, luidende

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 388