blad bestond toen nog niet) van 2 October 1902 n°. 232 vindt men eene, zoover het papier van dat blad dit toelaat, vrij duidelijke schets afgebeeld 1°. van het zuidelijk gedeelte der nieuwe westgrens van Haarlem zooals de Haarlemsche commissie voor de grensregeling deze had voorgesteld (welke commissie iets minder ver ging dan Gedeputeerden in 1901) en 2°. van diezelfde grens vol gens het nieuwe plan van laatstgemeld college. Noordelijker was de nieuwe grens door Gedeputeerden zeer grillig ont worpen. Noch Bloemendaal, noch Haarlem was tevreden. Haarlem vond dat het te weinig kreeg, Bloemendaal vond dit nog veel te veel, in beide gemeenten was men slecht te spreken over de onregelmatigheid der ontwor pen grenzen en over het ontbreken van toelichtingen op en de noodige gegevens ter beoordeeling van de plannen van Gedeputeerden. Hem die een en ander over de behandeling dezer zaak aan Haarlemsche zijde wil naslaan, verwijzen wij naar de volgende Stads-editiën, alle van 1902: 7 Aug. 5e blad; 23 Aug. Ie blad; 25 Aug. 2e blad; 20 Sept. Ie blad; 23 Sept. Ie blad; 27 Sept. Ie en 2e blad; 29 Sept. 2e blad; 1 Oct. Ie blad en 8 Oct. Ie blad. Wij stippen daaruit slechts aan: dat een der leden der Haarlemsche grensregelingcommissie aan den dagbladschrijver die hem ondervroeg ronduit ver klaarde, dat een der voornaamste factoren was of het opnemen der nieuwe gemeentenaren voor Haarlem geldelijk voordeelig of nadeelig was, en dat in de commissie van inge zetenen de heeren Krelage en Troelstra (destijds te Haarlem woonachtig) en in den Raad vooral mr. Rasch zich weerden om ten zuiden van de Brouwersvaart meer Bloemendaalsch terrein te verkrijgen dan Gedeputeerden wilden geven. 21

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 41