De Commissie van ingezetenen door de kiezers van den raad gekozen ter beoordeeling van het ontwerp van wet, bestond in Bloeinendaal uit de heeren dr. D. Bakker, J. B. Bos Azn., A. KoolhovenJ. J. Roozen Bzn., S. R. Rijnierse, P. W. Yoet en A. J. de Waal Malefijt. Zij vergaderden op 2 September 1902 in liet gemeentehuis te Overveen. De heer J. W. A. Immink, burgemeester, leidde de ver gadering als voorzitter van ambtswege. Aan het verslag dier vergadering ontleenen wij het volgende: 22 I)e voorzitter "wijst op de vreemdsoortig ontworpen grens lijn vol sprongen en hoeken, bestemd om een grens te ver vangen die natuurlijk en regelmatig is. Thans toch wordt deze gevormd door de Delft een de naam duidt het reeds aan oudtijds gedolven afvoerkanaal, toebehoorende aan Bloemendaal en Haarlem te zamen. De voorgestelde grens loopt over gronden van particulieren, zoodat de overheid niet eens bevoegd zou zijn haar door palen of steenen aan te duiden. De heer Kool hoven vraagt: welke motieven geven Gedeputeerden voor hun voorstel op. Het antwoord van den voorzitter luidt: Het bestuur van Haarlem heeft zich destijds bij Gedeputeerden beroepen op de begrippenstelselmatige uitbouwing, bevordering der volksge zondheid (vooral door verbetering der rioleering) en bevordering van het verkeer. De heer Bos wijst er op, dat die motieven werden aange voerd voor het oude, niet in het ontwerp van wet vervatte plan, doch ook afgezien daarvan was z. i. de voorgestelde ge deeltelijke overgang van Bloemendaal op Haarlem allerminst gerechtvaardigd, immers, omdat de tegenwoordige uitbreiding van het gebouwde gedeelte van Bloemendaal, welke Haarlem blijkbaar begeerig heeft gemaakt, geenszins eene bebouwing is van stedelijken aard. De heer Koolhoven geeft in overweging, onder die omstan digheden een schrijven aan Gedeputeerde Staten te richten, waarin wordt verzocht, om uiteenzetting der motieven van het wetsontwerp. Komt hierop zoodanig uiteenzetting, met redenen omkleed, zoo zal de commissie een regelmatiger basis hebben verkregen, dan waarover zij nu beschikt, en, zoo zij door die motieven niet overtuigd wordt, alsdan het ontwerp meer grondig kunnen bestrijden.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 42