De gemeenteraad van Bloemendaal benoemde eene raadscommissie tot voorloopig onderzoek van het ontwerp van wet, deze commissie bestond uit de heeren Johs. ter De heer Bijnierse voegt daaraan toe, dat, als de voorgestelde grenzen worden aangenomen, die voor de politie al heel slecht te onderscheiden zullen zijn, en de heer Bos, dat als in de huurt dier grenzen brand ontstaat, de plek over Bloemendaalsch gebied dikwijls slechts zal zijn te naderen. In verband hiermede wijst de heer De Waal Malefijt erop, dat de perceelen daar ter plaatse, na de wijziging altijd nog zeer dicht bij het centrum van Bloemendaal gelegen, in geen uur van uit Haarlem te bereiken zullen zijn. De heer Koolhoven meent, dat in waarheid slechts één argument zich heeft doen gelden, waardoor Haarlems verlangen tot wijziging der Bloemendaalsche grenzen is opgewekt, namelijk om de bewoners van den Zijlweg, goede belastingbetalers, tot zich te nemen. Naar de heer Bos in het licht stelt, is het lang niet zeker, dat de toestand van hen, die volgens het ontwerp, van Bloemen daal naar Haarlem zullen overgaan, ten hunnen gunste ver anderen zal. Integendeel. Zij komen dan te wonen in datgene, wat voor Haarlem allicht een uithoek zal zijn. Nu vergelijke men Haar lems uithoeken met die van Bloemendaal en duidelijk springt in het oog, hoe gunstig de laatste afsteken tegen de eerste ten aanzien b.v. van sneeuwopruiming, bestrating en politietoezicht. De heer Voet acht het plan van wijziging der grenzen, wanneer dit werkelijk in de eerste plaats gebaseerd zou zijn op het verlangen van Haarlem, om de bewoners van den Zijlweg tot zich te trekken, te minder gerechtvaardigd, omdat de meesten hunner ook nu reeds ten profijte dier gemeente foren senbelasting betalen. De heer Bos stelt nader in het licht het ongerijmde van dit uitgangspunt, indien dit werkelijk heeft gegolden. Betrof het hier eene stadswijk, dan zou Haarlems verlangen eenigszins aannemelijk schijnen. De Zijlweg daarentegen is een villaweg, veel meer eene natuurlijke voortzetting van Bloemendaal, dan van Haarlem. Ten slotte werd besloten om aan heeren Gedeputeerden te verzoeken 0111 eene uiteenzetting van motieven, waardoor de eommissiè tot eene juiste en meer grondige beoordeeling vair het wetsontwerp in staat zou zijn. Na ontvangst van het antwoord zou men tot nader overleg andermaal te zamen komen.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 46