Hoffsteede, Jhr. L. Boreel en mr. P. Tideman. Zij ver gaderde twee keer. Het resultaat van den arbeid dier commissie was een ontwerpbrief aan den minister van Binnenlandsche Zaken en een ontwerp „Gevoelen" van den Baad uit te brengen aan Gedeputeerden. Laatstgemeld college had zoowel aan Bloemendaal als aan Haarlem nadere uiteenzet ting van zijne aan het ontwerp van wet ten grondslag gelegde motieven geweigerd. Het gevolg was dat in de raadsvergade ring van 22 November 1902 zoowel bovenbedoeld ontwerp brief als het ontwerp „Gevoelen" met algemeene stem men ongewijzigd werden vastgesteld. Wij laten deze stukken hieronder volgen 27 Aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, de Raad der gemeente Bloemendaal: Dat Gedeputeerde Staten van Noordholland bij schrijven van 25 Juni 1902 No. 100 het gemeente-bestuur hebben kennis gegeven van een ontwerp van wet tot wijziging der grens tus- schen de gemeente Haarlem eenerzijds en de gemeente Bloe mendaal en andere om Haarlem gelegen gemeenten anderzijds, met verzoek hetzelve te onderwerpen aan het oordeel van den Raad en de Commissie bedoeld bij artikel 131 der gemeente-wet, ten einde daarover schriftelijk te rapporteeren Dat de Raad daarop bij uitvoerig gemotiveerd besluit van 25 September 1902, hierbij in afschrift aan Uwe Excellentie overgelegd, Gedeputeerde Staten eerbiedig doch dringend heeft verzocht hem kennis te geven van de omstandigheden, welke het volgens Gedeputeerde Staten noodzakelijk maakten, dat in de ontworpen grensuitbreiding van Haarlem ook eene grens wijziging tusschen Haarlem en Bloemendaal werd opgenomen; Dat de Raad in het begin der maand October daarop het bericht ontving, dat eene nadere toelichting omtrent het meer gemelde wetsontwerp aan Gedeputeerde Staten overbodig voor kwam Dat de Raad door dit, zijns inziens met het algemeen belang niet wel te rijmen antwoord buitengemeen is teleurgesteld; Dat immers van eene eerdere toelichting van dit wetsont-

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 47