29 Uwe Excellentie zijn oordeel over deze aangelegenheid volledig uit te spreken Redenen, waarom de Raad zich wendt tot Uwe Excellentie met het eerbiedige verzoek, dat het Uwe Excellentie behage te bevorderen, dat de Raad te gelegener tijd in kennis kome met de argumenten, welke het college van Gedeputeerde Staten van Noordholland eventueel meent voor eene grenswijziging tusschen Haarlem en Bloemendaal te moeten of te kunnen aanvoeren. 't Welk doende enz. Bloemendaal, 22 November 1902. Gevoelen van den Raad der gemeente Bloe mendaal aan Gedeputeerde Staten van Noord- Hollancl uitgebracht aangaande het aan 's Raads oordeel overgelegd ontwerp van wet tot wijziging van de grens tusschen de gemeente Haarlem eener- zijds en de gemeenten Bloemendaal, Schoten, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Heemstede anderzijds, voor zoover de gemeente Bloemendaal daarbij betrokken is. De Raad verzwijgt niet, dat het ontbreken van alle toelich ting bij het wetsontwerp het behoorlijk voorbereiden en moti- veeren van zijn gevoelen uitermate heeft bemoeilijkt, zoo niet onmogelijk gemaakt. Behoort bij elk wetsontwerp eigenaardig eene momorie van toelichting, in elk geval schijnen Gedeputeerde Staten het aan gewezen College te zijn om ten deze aan de Regeering de bouwstoffen voor hare memorie van toelichting te verschaffen. Hoe gemakkelijk en doeltreffend ware het geweest als uw Col lege den Raad met enkele dier bouwstoffen bereids had kennis doen maken. De afwijzende beschikking op 's Raads daartoe strekkende verzoek van 25 September j.l. heeft den Raad dan ook pijnlijk getroffen. Hoe is het te rijmen met het algemeen belang en het hooge gevoel van onpartijdigheid dat uw Colloge pleegt te be zielen, dat Bloemendaal bij hare zuster-gemeente Haarlem, wier voorstellen tot grensuitbreiding Uw College grootendeels over neemt, ten deze zoozeer is achtergesteld? De wet verplichtte uw College tot mededeeling uwer motieven niet, het moge zoo zijn, maar is niet juist het stilzwijgen van de wet te dien aan zien eene vingerwijzing, dat uwe vrijheid in dit opzicht bleef onverkort en dus de billijkheid door U betracht kon worden? Dat Bloemendaal ten deze zoo stiefmoederlijk behandeld is, kan naar het oordeel van den Raad twee redenen hebben: öf uw college ziet thans zelf in, dat Bloemendaal bezwaarlijk op

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 49