34 standigheden in Bloemendaal verdienen, verteren zij geregeld in Haarlem. „Gaan er niet vele Bloemendaalsche kinderen op de Haar lemsche scholen?" zoo luidt het dan weer. Wij antwoorden: op het gedeelte Bloemendaal, dat volgens het ontwerp geannexeerd zou worden wonen vier kinderen die Haarlemsche scholen be zoeken; een daarvan bezoekt eene openbare lagere, de drie anderen hoogere burgerscholen. En twaalf Haarlemsche kinderen bezoeken een Bloemendaalsche school met algemeene leer methode „Maar gij inwoners van Bloemendaal, hebt dan toch in Haar lem uwe magazijnen, uwe openbare vermakelijkheden?" Wij antwoorden: vraagt het aan de voornaamste winkeliers, vraagt het aan de bestuurders van kunstlievende gezelschappen en zij zullen verklaren: Haarlem heeft groot belang bij een koop krachtig, een welvarend Bloemendaal. Welnu, men late dan Bloemendaal onverkort. Wordt door één enkele dier van Haarlemsche zijde aange voerde argumenten het aannemen van uw wetsvoorstel voldoende gemotiveerd De raad moet die vraag ontkennend beantwoorden. Is het dan het voor ons gemeente-bestuur eenigszins kwetsende argu ment, dat Haarlem wel en Bloemendaal niet voor eene be hoorlijke naleving van hinderwet en woningwet zou weten zorg te dragen? Hoe zoo? Wanneer Haarlem op grond van de be palingen der woningwet een plan van uitbreiding vaststelt, waarop derhalve wegen en straten zullen voorkomen, die uit monden aan onze grenzen, zou dan het gemeentebestuur van Bloemendaal zoo weinig plichtbesef hebben en inzicht in de algemeene verkeersbelangen, dat het daarmede bij de goedkeuring van bouwplannen en het vaststellen van rooilijnen ten eenen- male geen rekening hield? De veronderstelling is verre van vleiend en gelijk ieder, die een weinig met de geschiedenis van Bloemendaal over de laatste jaren en met de bepalingen der geldende Politieverordeningen bekend is, volkomen onverdiend. En wat de Hinderwet betreft, in welk opzicht ons gemeente bestuur in de toepassing dier wet bij het Haarlemsche achter zou kunnen staan is den Raad ten eenenmale duister. Kan dan wellicht ten voordeele van eenige grenswijziging worden aangevoerd, dat b.v. de bewoners van het Bloemen daalsche grensgebied aan de Houtvaart of aan den Zijlweg, door de annexatie bij Haarlem dichter zullen komen te wonen bij de secretarie hunner gemeente en de kantoren der openbare ambtenaren Neen, dit kan niet, want het tegendeel is waar; of moet als "motief dienen dat Haarlem in geldelijken nood zou ver-

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 54