- 35 - keeren en die gemeente dus om een débacle te voorkomen behoefte zou hebben aan meerder belastbaar grondgebied Men heeft officieel van Haarlem's zijde dit argument niet durven aanvoeren, en terecht, want dit nieuwste middel ter voorziening in den financieelen nood van grootere gemeenten is al even ongeoorloofd als ondoeltreffend. Er is naar het oordeel van den Raad geen geldig motief te vinden voor de door Uw College ontworpen wijziging der grenzen van Bloemendaal en Haarlem; hoewel de Raad dus de toekomst zijner gemeente vol vertrouwen tegemoet gaat, omdat hij weet,_ dat ten deze geen wet kan worden, wat noch nood zakelijk^ is, noch billijk, zoo veroorlooft hij zich toch er ten slotte bij herhaling op te wijzen, dat in ieder geval het ontwerp- grensregeling van Uw College, in het bijzonder wat betreft de noordelijke helft der ontworpen nieuwe grens, wegens derzelver onpractische ligging en grillig verloop, na verloop van tijd, juist allerlei moeilijkheden in het leven dreigt te roepen, welke men wil voorkomen. Het zonderlinge verloop dier grens blijkt eerst duidelijk uit de hierbij aan Uw College overgelegde op behoorlijke schaal vervaardigde kaart. Het trof den Raad in verband daarmede, dat verschillende punten, hetzij aan de aandacht van Uw College ontsnapt zijn, hetzij opzettelijk door Uw College voorbij zijn gegaan, die toch der overweging waard schijnen. Terwijl b. v. het wetsontwerp in artikel 3 aan de gemeente Heemstede de overdracht belooft van die wegen, welke binnen haar gebied zouden blijven docli aan Haarlem behooren, schijnt het Uw College niet te zijn opgevallen, dat onze gemeente als dan aanspraak zou kunnen maken op de overdracht van de Kleverlaan. Terwijl het Uw College bekend is dat Haarlem zijne eigene lichtfabriek heeft en dus eventueel ook op zijn nieuw gebied zelf electrische stroom zou willen leveren, kan'het toch aan Uw College niet onbekend zijn dat op datzelfde nieuwe gebied door ons gemeentebestuur, bij uitsluiting van alle anderen, concessie is verleend tot het hebben, en leggen van electrische geleidingen voor zoodanige stroomlevering aan de Eerste Neder- landsche Electriciteit-Maatschappij. Mag uit een en ander wellicht worden opgemaakt, dat Uw ollege liet met de wijziging der grens van onze gemeente niet zoo ernstig opvat als zich aanvankelijk, een dreigend onweder gelijk, liet aanzien, de Raad zou meenen, dat zoodanige opvat- ting van Uw College ook deugdelijk zou zijn uit een oogpunt van algemeene politiek. Wordt door decentralisatie van bestuur de belangstelling

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 55