Toen geruimen tijd later in de dagbladen het be richt verscheen, dat het wetsontwerp was ingetrokken behoorde deze aangelegenheid tot de geschiedenis. Yan af dat oogenblik begint naar onze meening de geschie denis van een zelfstandig en grooter Bloemendaal. Wan neer geen buiten- of binnenlandsche omstandigheden de toeneming der welvaart in onze streken komen be dreigen en indien degenen, die geroepen zijn de ge meente te besturen niet door de uitvoering van te groot- scheepsche werken den belastingbetalenden burger verja gen of afschrikken en op den verwenden beminnaar van in de publieke zaak verhoogd, de levende kracht van het gezag versterkt en daardoor de veerkracht van regeering en geregeer- den opgewekt, een noodeloos verheffen van de steden ten koste van de omliggende dorpen, bewerkt het tegendeel. Het toenemen van de toch reeds groote macht der dichtere bevolkingscentra, waar in den tegenwoordigen tijd de langzame, maar gestadige ondermijning van het gezag gepaard schijnt te gaan aan een snel wisselende overspanning en verslapping van het leven, kan niet veel anders doen dan den invloed van het platteland ver nietigen, rustige en gezonde opvattingen dooden. En wat de gemeente Bloemendaal in het bijzonder betreft: hare voor eene krachtige, moderne gemeente zoo fraaie en gunstige ligging, aan verschillende zijden in verbinding staande met het groote verkeer, wettigt een onverkort handhaven van haar tegenwoordig bestaan, ja geeft haar aanspraak op de bij zondere bescherming der hoogere bestuursorganen. Mocht het echter onverhoopt Uw College met eene grens wijziging van Bloemendaal ten faveure van Haarlem ernst zijn, dan spreekt de raad nogmaals zijn diep leedwezen uit over het feit, dat Uw College den Raad niet in staat heeft gesteld van de eigen argumenten van Uw College, die daarvoor zouden kunnen pleiten, kennis te nemen. Aldus met algemeene stemmen vastgesteld in de vergadering van den Raad van 22 November 1902. De Raad der gemeente Bloemendaal.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 56