48 van inwendig bestuur of eene provinciale verordening is voorzien, hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden stellen, alsmede verbeurdverklaring van de voorwerpen door middel van de overtreding verkregen of waar mede de overtreding is gepleegd, voor zoover zij den veroordeelde toebehooren. 166. De verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, worden, zooveel mogelijk, ontworpen door eene vaste commissie uit den Raad, waarvan de Burgemeester voorzitter is. 174. De verordeningen treden, indien zij geen ander tijdstip daartoe aanwijzen, in werking op den derden dag na dien, waarop zij zijn afgekondigd. 178. Ten minste eenmaal in de vijfjaren verklaart de Raad, ten ge volge eener algemeene herziening, welke dier verordeningen nog gelden. Dit geschiedt bij eene verordening, welke de titels der geldende verordeningen, of de geldende bepalingen der gedeeltelijk afgeschafte verordeningen vermeldt. Op die verordening zijn de artt. 166175 van toepassing. Van het dagelijksch bestuur der gemeente. 179. Tot het dagelijksch bestuur der gemeente, aan Burgemees ter en Wethouders opgedragen, behoort: a. het uitvoeren der verordeningen van den Raad; b. het beslissen der over die uitvoering gerezen geschillen, tenzij de beslissing aan anderen opgedragen zij c. het afkondigen der in art. 166 bedoelde verordeningen; d. het dienen, overeenkomstig art. 124, van berigt en raad, tenzij dit bepaaldelijk van den Raad verlangd worde; e. het beheeren der inkomsten en uitgaven van de gemeente, zoover dit niet aan anderen is opgedragen; f. het opnemen der boeken en kas van den ontvanger g. het toezien op het beheer en onderhoud van alle plaatselijke werken en eigendommen; h. de zorg, zoover van hen afhangt, voor de instandhouding, bruikbaarheid, vrijheid en veiligheid der publieke wegen, bruggen, veren, wateren, vaarten, straten, plantsoenen, pleinen en andere plaatsen, tot gemeene dienst van allen bestemd; i. het vaststellen der plans en voorwaarden van aanbesteding der werken en leverantiën, ten behoeve der gemeente te doen, wier vaststelling de Raad niet aan zich voorbehield; k. de handhaving van de marktpolitie, en van die over de plaat selijke vervoermiddelen l. het toezigt op de publieke gezondheidsdienst; m. het handhaven der politie over het begraven en de begraaf plaatsen; n. het toezigt op de brandbluschniiddelen

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 72