o. liet benoemen en ontslaan der wijk- en brandmeesters; p. dat der ambtenaren en bedienden bij de plaatselijke seeretarie q. bet schorsen van alle uit de gemeentekas bezoldigde ambte naren, welker schorsing niet aan anderen is opgedragen; r. het nemen, alvorens de gemeente tot het voeren van een regtsgeding gemagtigd zij, van alle conservatoire maatregelen, zoo in als buiten regten, en het doen wat noodig is, ter voorkoming van verjaring en verlies van regt of bezit; s. het behoorlijk voorbereiden, zoover het niet aan anderen is opgedragen, van al hetgeen in den Raad ter overweging en be slissing moet worden gebragt; t. het toezien op het beheer der banken van leening en der godshuizen en andere instellingen van liefdadigheid, waarover door de wet op het armbestuur, den stichtingsbrief of andere verordening aan het gemeentebestuur toezigt is opgedragen u. het geregeld, op onderscheidene tijdstippen in het jaar be zoeken van alle die inrigtingen, en het doen van verslag daar omtrent aan den Raad; v. het houden van een gedurig toezigt op al wat de gemeente aangaat. Van de handhaving der openbare orde in het bijzonder. 188. De politie over de schouwburgen, herbergen, tapperijen en alle voor het publiek openstaande gebouwen en zamenkomsten, openbare vermakelijkheden en openlijke huizen van ontucht, behoort aan den Burgemeester. Hij waakt tegen het doen van met de openbare orde of zedelijk heid strijdige vertooningen. Van de besluiten der gemeentebesturenaan de goedkeuring der Gedeputeerde Staten te onderwerpen. 194. Aan de goedkeuring der Gedeputeerde Staten worden onder worpen de besluiten der gemeentebesturen, betreffende: a. het aangaan van geldleeningen; b. het waarborgen der renten en aflossingen van geldleeningen, door anderen aan te gaan c. het koopen, ruilen, vervreemden, bezwaren en verpanden van onroerend goed, van inschrijvingen in een der grootboeken van de Nederlandsche schuld, van schuldbrieven of vorderingen; d. het aanvaarden der aan de gemeente gemaakte legaten of gedane schenkingen; e. het onderhands verhuren, verpachten of in gebruik geven van gemeente-eigendommen f. het onderhands aanbesteden van werken of leverantiën a. het treffen van dadingen 4

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 73