h. het voeren van regtsgedingen door de gemeente, hetzij in eersten aanleg, hetzij in hooger beroep of cassatie i. het berusten in eene tegen de gemeente ingestelde rechtsvordering. Bij geschil tusschen de gemeente en de provincie, wordt in de gevallen, bij de drie laatst voorgaande zinsneden bedoeld, het be sluit van het gemeentebestuur aan Onze goedkeuring onderworpen. Bij geschil tusschen de gemeente en den Staat wordt in dezelfde gevallen noch Onze goedkeuring, noch die .van Gedeputeerde Staten vereischt. Van de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente en de daartoe betrekkelijke rekening en verantwoording. 203. De begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven wordt, met de noodige inlichting en bescheiden, jaarlijks, vier maanden vóór den aanvang van het jaar, waarvoor zij moet dienen, door Burgemeester en Wethouders aan den Baad aangeboden. Zij wordt, zoodra zij is aangeboden, op de secretarie der ge meente voor een ieder ter lezing neergelegd en hetzij in druk, hetzij in afschrift tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Yan de nederlegging en verkrijgbaarstelling, tusschen welke en de behandeling der begrooting in den Baad ten minste veertien dagen moeten verloopen, geschiedt openbare kennisgeving. 204. De begrooting der inkomsten vermeldt alle ontvangsten der gemeente van welken aard ook, en, zooveel mogelijk, het be drag. waarop elke post in het bijzonder wordt geraamd. 205. Op de begrooting der uitgaven, die alle uitgaven der ge meente, van welken aard ook, vermeldt, worden gebragt: a. de jaarwedden van den Burgemeester, de Wethouders, den Secretaris, den Ontvanger, den Commissaris van politie en de overige plaatselijke ambtenaren en bedienden; b. het presentiegeld der leden van den Baad c. de kosten van licht, brand en bureaubehoeften, benoodigd voor het gemeentebestuur; d. de kosten der stukken, die ten behoeve der gemeente geschre ven of gedrukt worden; e. de kosten van het onderhouden, schoonhouden en meubelen van het gebouw of vertrek, voor de vergadering van den Baad en van Burgemeester en Wethouders, mitsgaders voor de secretarie der gemeente bestemd; f. de huur van dat gebouw of vertrek, waar het geen gemeente eigendom is; g. de kosten van den burgerlijken stand; h. die van het aanleggen en bijhouden van de dubbelen der leg gers en plans van het kadaster; i. die van het aanleggen en bijhouden der bevolkings-registers

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 74