- 52 van zoodanige inkomsten, waartegen zij geene bedenking hebben. 212 Wanneer de Raad weigert, de door de wet aan de gemeente opgelegde uitgaven op de begrooting van uitgaven te brengen, geschiedt zulks door (ledeputeerde Staten. Indien in dat geval, de plaatselijke inkomsten niet toereikende zijn, en de Raad weigert, nieuwe middelen tot dekking voor te dragen, worden de overige, niet bij de wet aan de gemeente opge legde uitgaven door Gredeputeerde Staten, bij een in het provinciaal blad te plaatsen besluit, in zoodanige reden verminderd, dat tusschen de plaatselijke inkomsten en uitgaven evenwicht zij. 213. Buiten de begrooting kan geene uitgaaf geschieden, dan met afzonderlijke, voorafgaande magtiging van Gredeputeerde Staten. In buitengewone gevallen echter van dringenden spoed kan de Raad tot het doen van zoodanige uitgaaf besluiten, mits zijn daartoe te nemen, met redenen te omkleeden besluit terstond aan Grede puteerde Staten inzendende. Hij wijst tevens de middelen tot dek king aan. De uitgaaf, door Gredeputeerde Staten goedgekeurd, wordt aan de begrooting toegevoegd. Bij weigering van Gredeputeerde Staten, is art. 209 toepasselijk. Indien Wij de uitspraak van Gredeputeerde Staten bevestigen, zijn de leden van den Raad, die tot het besluit hebben medegewerkt, persoonlijk voor de uitgaaf aansprakelijk. Van de rekening en verantwoording. 218. Yan de inkomsten en uitgaven der gemeente wordt door Burgemeester en Wethouders, over elk dienstjaar, verantwoording gedaan aan den Raad, onder overlegging van de hun door den Ontvanger, volgens art. 115, aangebodene rekening, die alle ont vangsten en uitgaven van het dienstjaar vermeldt. 219. Deze rekening wordt, met alle de daarbij behoorende be- bescheiden. en met vermelding van hetgeen Burgemeester en Wet houders ter hunner verantwoording dienstig achten, aan den Raad overgelegd binnen zeven maanden na afloop van het jaar, waartoe zij betrekking heeft. Zij wordt te gelijk op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing nedergeiegd, en hetzij in druk, hetzij in afschrift, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Van de nederlegging en verkrijgbaarstelling geschiedt openbare kennisgeving. 224. De uitgaven uit de plaatselijke kas worden bevolen door Burgemeester en Wethoudors bij bevelschriften, door hunne voor zitter en een der Wethouders te teekenen. 226. Burgemeester en Wethouders worden wegens uitgaven, door hen bevolen, waardoor het eindcijfer der begrooting of de aange wezen begrootingspost wordt overschreden, of die ter kwader trouw

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 76