Van de invordering der plaatselijke belastingen. 257. De invordering der plaatselijke belastingen wordt geregeld bij plaatselijke verordeningen, overeenkomstig de bepalingen der artt. 258 - 269. v b 258 Tegen hem die nalaat de door hem verschuldigde plaatse lijke belasting vóór of op den verschijndag te betalen, wordt door den ontvanger, dien het aangaat, een dwangbevel afgegeven mede brengende het regt, om de roerende en onroerende goederen des schuldenaars zonder vonnis aan te tasten. 259. De ontvanger geeft het dwangbevel niet af, dan na den belastingschuldige te hebben gewaarschuwd en vervolgens aan gemaand. Hij kan den nalatigen belastingschuldige, alvorens tegen hem een dwangbevel af te geven, door de inlegering van een krijgsman tot betaling dwingen. 260. De regelen, bij de wet op de invordering van 's Rijks directe belastingen gesteld of te stellen, ten aanzien der waarschu wing en aanmaning van den belastingschuldige, der inlegering bij en van het dwangbevel tegen hem gelden voor de invordering der plaatselijke belastingen. Daarbij gelden insgelijks de bepalingen dier wet, omtrent de kosten van vervolging. Het dwangbevel, door een gemeente-ontvanger uitgevaardigd, kan in het geheele Rijk worden ten uitvoer gelegd. 261. De beteekening van stukken, betreffende vervolging ter invordering van plaatselijke belastingen, geschiedt door een amb tenaar daartoe door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen. 262. De plaatselijke belasting, die niet binnen drie jaren, te rekenen van het tijdstip waaröp zij verschuldigd, of waarop de laatste acte van vervolging beteekend was, werd ingevorderd, is verjaard. 264. De kohieren der hoofdelijke omslagen en andere plaatselijke belastingen, alsmede die der heffingen, in art. 240, i en j. bedoeld, worden door burgemeester en wethouders opgemaakt en vastgesteld door den raad. Zij behoeven de goedkeuring van Gedeputeerde Staten, alvorens uitvoering te kunnen erlangen. Indien het besluit van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van kohier door Ons wordt geschorst of vernietigd, neemt het gemeente bestuur, met betrekking tot dat kohier, art. 159 in acht. Binnen veertien dagen na de goedkeuring worden de kohieren in afschrift gedurende vijf maanden op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing nedergelegd. Van de nederlegging geschiedt openbare kennisgeving. 265. Het aanslagbiljet wordt uitgereikt binnen twee maanden

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 80