REGLEMENT van orde voor de vergade ringen VAN DEN RAAD DER GEMEENTE Bloemendaal. (In werking getreden 1 Mei 1908, gewijzigd 3 Februari 1910). Hoofdstuk I. Van de Vergaderingen. Artikel 1. De vergadering wordt belegd door den Burgemeester, die zorgt, dat ieder lid schriftelijk daartoe worde opgeroepen. Art. 2. De oproepingsbriefjes vermelden zooveel mogelijk de te behandelen zaken. Zij worden, overeenkomstig het bepaalde in de artikelen 41 en 42 der Gemeentewet,' op last van den Burgemeester, en op de wijze door hem te regelen, aan de woningen der Raadsleden bezorgd. Spoedeischende gevallen uitgezonderd geschiedt die bezorging ten minste twee maal vier en twintig uren vóór het houden dei- vergadering. De in artikel 41 der Gemeentewet bedoelde openbare kennis geving geschiedt door aanplakking aan het Raadhuis, bovendien te Bloemendaal en te Vogelenzang. Alle te behandelen ontwerp-verordeningen en besluiten van be langrijken aard worden voor zooveel mogelijk, uiterlijk bij bet uitvaardigen der oproepingsbriefjes voor de vergadering, aan de leden in afschrift of afdruk uitgereikt. Art. 3. De leden teekenen bij hunne komst in de vergaderzaal hunne namen op de daartoe bestemde, genummerde presentielijst, bovenaan te beginnen in geregelde volgorde. Vijftien minuten na het bij openbare kennisgeving bepaalde uur, waarop de vergade ring belegd is, wordt de presentielijst door den Voorzitter geslo ten en onderteekend. Leden, die na deze sluiting en onderteekening ter vergadering komen, worden niet meer ter teekening toegelaten. De berekening van het presentiegeld aan het einde van het jaar heeft plaats naar de, volgens de presentielijst bijgewoonde en niet zonder verlof van den Raad tussehentijds verlaten ver gaderingen. Ten opzichte van het presentiegeld wordt een verdaagde ver gadering als een nieuwe vergadering beschouwd. Eene besloten vergadering op denzelfden dag gehouden als een openbare wordt gerekend deel van die openbare vergadering uit te maken. Presentiegeld wordt ook, indien de vergadering geen voort gang kan hebben, wegens het onvoldoend aantal der aanwezige leden, aau dezen uitgekeerd.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 85