Het voorstel tot sluiting der beraadslagingen kan ook uitgaan van een lid van den Baad. Dit voorstel moet om in behandeling te kunnen worden genomen, door ten minste twee leden worden ondersteund. Art. 17. Nadat de beraadslaging gesloten is, wordt tot stemming overgegaan. Deze geschiedt mondeling bij hoofdelijke oproeping of indien niemand er zich tegen verzet, bij acclamatie. Vóór de hoofdelijke omvraag wordt door het lot beslist bij welk plaatsnommer de omvraag een aanvang neemt; zij geschiedt daarop naar volgorde, met deze uitzondering, dat de "Wethouders eerst na de leden, in volgorde van hunnen ouderdom, te beginnen met den jongsten. hunne stem uitbrengen en de Voorzitter, zoo hij lid van den Baad is, het laatst. Deze volgorde van mondelinge stemming wordt vervolgens ge durende dezelfde vergadering in acht genomen. Art. 18. De leden spreken met duidelijke stem, begeven zich daarvoor niet van hunne plaatsen en stemmen met de woorden „voor" of „tegen" zonder eenige andere bijvoeging. Art. 19. Ieder lid is verplicht zijne stem uit te brengen, tenzij hij te kennen geve. dat hij zich ingevolge de Gemeentewet van stemming moet onthouden. Art. 20. Voorstellen van Baadsleden moeten om op de oproe pingsbriefjes vermeld te worden, minstens drie maal 24 uren vóór het houden der vergadering schriftelijk zijn ingediend. Zijn de oproepingsbriefjes reeds verzonden, dan wordt het punt afzonderlijk ter kennis van de Raadsleden gebracht. Voorstellen, vreemd aan de orde van den dag, moeten zoo mogelijk daags te voren schriftelijk aan den Burgemeester ter hand gesteld worden. De vergadering beslist, of het voorstel al dan niet in dadelijke behandeling zal worden genomen. Besluiten in een vorige vergadering genomen, kunnen dan alleen -worden ingetrokken, als het voorstel daartoe op de oproepings briefjes vermeld is. Art. 21. De vergadering heeft het recht wijzigingen in alle voorstellen aan te brengen. Ieder lid kan daartoe een amendement of sub-amendement in dienen. Alle amendementen of schriftelijke voorstellen van Burgemeester en Wethouders moeten zooveel mogelijk minstens vier en twintig uren vóór de vergadering schriftelijk worden ingediend. Bij voorgestelde amendementen of sub-amendementen wordt eerst, over deze, te beginnen met het amendement of sub-amendement van de verste strekking, en eerst daarna over het al dan niet-geamen- deerde voorstel gestemd.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 88