poneerd, die vanwege het gemeentebestuur zijn of zullen worden aangegeven, zijn aangebracht. Wordt het gebouw door meer dan een persoon beheerd, dan is ieder hunner tot naleving van dit voorschrift op verbeurte van dezelfde boete verplicht. Art. 3. Met boete van ten hoogste drie gulden wordt gestraft ieder, die de eenmaal aangebrachte plaatselijke nummers of wijk- letters wegneemt, onzichtbaar of onleesbaar maakt. Art. 4. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd de huisnum mers te doen veranderen, in welk geval de nieuwe nummers voor de eerste maal op kosten der gemeente worden aangebracht. Hoofdstuk II. Verhuizingen binnen de gemeente. Art. 5. Met boete van ten hoogste drie gulden wordt gestraft het hoofd van het gezin, de afzonderlijk levende persoon, de dienst- of werkbode en ieder bestuurder van eene instelling, gesticht of inrichting, niet vallende onder de bepalingen van het Koninklijk besluit van den 27sten Juli 1887 Staatsblad No. 142), die bij verhuizing binnen de gemeente verzuimt daarvan binnen dertig dagen ter gemeente-secretarie kennisgeving te doen. Dezelfde straf is van toepassing op ieder houder van pension of van een of meer kostgangers, die nalaat binnen 24 uur, nadat het nader bedoeld verblijf is aangevangen, aan het gemeentebestuur kennisgeving te doen van naam, voornaam en beroep van ieder persoon, die voor langer dan 24 uur verblijf bij hem heeft gekozen. Hoofdstuk III. Orde en veiligheid. Afdeeling I. Toezicht op straten en wegen. Art. 6. Voor zoover hierin niet is voorzien bij het Wetboek van Strafrecht wordt met boete van ten hoogste tien gulden gestraft ieder, die straten, wegen of openbare gronden tot een bijzonder doel in gebruik neemt, tenzij daartoe door Burgemeester en Wet houders vergunning mocht zijn verleend. Art. 7. Voor zoover daarin niet bij het Wetboek van Strafrecht of het Provinciaal Reglement op de wegen in Noordholland is voorzien, wordt met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden gestraft a. ieder, die in straten of wegen, of in zijkanten van wegen, palen slaat of plaatst of daarop steigers plaatst of houdt; b. ieder, die op of boven straten of wegen of zijkanten van straten of wegen, buiten den gevel eener woning of ander gebouw, vooruitstekende kasten of andere betimmeringen of bemetselingen, zeilen of rolschermen aanbrengt of uithangborden plaatst; c. ieder, die binnen eene bebouwde kom als bedoeld bij artikel I

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 99