15 1854 11 Sept. 2 Oct. 25 Oct. 29 Nov. 4 7 Dec. dienst van den aannemer H. J. S e b i 1, als blijk van tevredenheid over hun werk en gedrag bij de vergrooting van Meerenberg. Een milde gift van het bestuur dezer inrichting en van den heerS ebil stellen hen daartoe in staat. In het Oude-Zijds-Heerenlogement te Amsterdam worden o.in. publiek geveild: een weiland, genaamd „het Bijltje", gelegen onder Bloemendaal aan de zuidzijde van de Brouwersvaart, benevens een weiland in „de Dompvliet", nevens de hofstede „Buiten-Twist". Op de te Haarlem gehouden tentoonstelling door de afd. Haarlem en Omstreken'van de „Holl. Maat schappij van Landbouw", van jong vee en voort brengselen van den landbouw, worden o.a. be kroond: A. Bakels, jhr. Barnaart en jhr. G. F. van Tets, allen te Bloemendaal. (Zie 1856). De gemeenteraad besluit de jaarwedden van den burgemeester en van den secretaris ieder te ver- hoogen met f50.— en dus te brengen op f350.—. (Zie 29 Nov.). Tevens wordt door dit college besloten te trach ten een stal in gebruik te krijgen, gelegen bij het buitenverblijf „Bijduin", toebehoorende aan jhr. P. H. Bicker, tot verpleging van eventueele cholera-lijders. (Zie 1855). Bij besluit van Gedeputeerde Staten worden de jaarwedden van den burgemeester en van den secretaris ieder met f50.verhoogd. (Zie 25 Oct.). Jean Martin Gogel, gemeente-ontvanger, overlijdt. In zijn plaats wordt tijdelijk met deze functie belast de wethouder J. P. M o 1, waartegen Gedeputeerde Staten bezwaar maken. In de raads zitting van 28 December d. a. v. wordt de heer J. P. Mol benoemd tot gemeente-ontvanger en treedt mitsdien af als lid van den gemeenteraad. (Zie 1855 en 1875).

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 31