33 1862 nemers worden respectievelijk de heeren P. R ij- nierse en Zoon te Overveen voor f 1899 en P. Quldemond te Hillegom voor f 859. (Zie 6 Augustus). 31 Juli. Bij het uitgraven van een hoog duin in de Zanderij wordt een werkman door scheuring van het duin onder het zand bedolven en twee uur daarna levenloos daaruit gehaald. Een ander wordt nog bijtijds gered. 6 Aug, Aan den hulponderwijzer L. Hogerlandte Overveen wordt eervol ontslag verleend, wegens zijne benoeming te Middelharnis. 6 Aug. De gemeenteraad besluit de jaarwedde van het hoofd der school te Vogelenzang te brengen van van f500,op f700.—, daar nu de betrekking van hulponderwijzer weer vervalt. (Zie 19 Sept.) 2 Sept. Ingevolge de uitkomsten der 10-jarige volkstel ling zijn de werkzaamheden der plaatselijke school commissie niet meer uitsluitend opgedragen aan B. en W., doch moet eene commissie worden be noemd door den raad der gemeente. Benoemd worden de heeren J. P. Lonbar Petri, A N. Bijvoet, J. L. ter Hofstee de en H. Huyghens Backer. 19 Sept. Tot hoofd der school te Vogelenzang wordt benoemd de heer M. Dirken. (Zie 27 Oct. 1858 en 15 November). 15 Nov. Aangezien zich geen sollicitanten aanmelden voor hulponderwijzer te Overveen, wordt de jaar wedde gebracht op f 400.(Zie 31 December). 27 Dec. De heer P. P. Sch ij venaar (zie 26 Juli). dient een verzoek in bij den gemeenteraad om een gemeentelijk pensioen of eene toelage. Hij schrijft daarin o.m. dat hem bij K. B. een jaar lijks pensioen is toegekend van f333. Hij kan daarvan niet dan uiterst karig in de behoeften van zijn gezin voorzien en wijst tevens op zijn 3

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 49