21 Mei. 21 Mei. 18 Juni. 18 Juni. 37 1864 De gemeenteraad besluit pogingen aan te wen den tot een onderhoud met den ingenieur van den Staatsspoorweg (zie 27 Februari). Het blijkt n.l., dat bij de uitbakening van de lijn van den spoor weg door deze gemeente de richting is genomen door de weilanden van de grens van Bloemen- daal, langs de westzijde van de Delft en dat daar door den landbouwenden stand, die zeer beperkt is in het bezit van gronden, belangrijk nadeel zal worden berokkend. Daardoor zal de kans om een station of halte te krijgen in de buurt van Bloe- mendaal zeer gering zijn. (Zie 18 Juni). Na langdurige besprekingen besluit de gemeente raad met 6 tegen 3 stemmen om f60.beschik baar te stellen, teneinde den in het vorig jaar aan kochten waterwagen in gebruik te stellen. In de gemeenteraadszitting merkt de heerVer- degaal op dat het getal honden in de gemeente zeer vermeerdert, vooral van de armen die on derstand genieten. Daarom lijden z.i. de dieren ge brek en is hondsdolheid te vreezen. Om een en ander te voorkomen stelt hij voor een honden belasting in te voeren. (Zie 18 Juni). Op voorstel van B. en W. wordt door den raad besloten geen hondenbelasting in te voeren, want bij invoering zal men wel de honden uit de hui zen der armen verwijderen, doch het aantal zwer vende honden zal dan vermeerderd worden, waar door het gevaar van hondsdolheid op den openbaren weg grooter wordt. Het gemeentebestuur acht zich niet gerechtigd last te geven om honden af te maken, waarvoor geen belasting is betaald. Ook mag men niet het leven veronaangenamen der tijdelijke inwoners. (Zie 21 Mei). De ingenieur van den Staatsspoorweg blijft bij zijn meening. (Zie 21 Mei). Het gemeentebe stuur besluit nu zich te wenden tot den minister,

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 53