1867 44 op een jaarwedde van f 350, daar het hoofd dringend behoefte heeft aan hulp en allerlei aangewende pogingen oin een kweekeling te krijgen vruchteloos zijn. (Zie 28 Februari). 28 Febr. De gemeenteraad bepaalt „dat geen gebouw ter bewoningbestemd, mag worden opgericht of daartoe veranderd, dan met vergunning van den gemeente raad". Gedeputeerde Staten maken bezwaar tegen de benoodigde vergunning van den raad tot het bouwen en daarom wordt 15 Maart d.a.v. dit besjuit in dien geest gewijzigd. 28 Febr. De gemeenteraad besluit tot oprichting eener openbare school in de buurt van Bloemendaal. Dit geschiedt o.m. op grond van de herhaalde klachten over den onvoldoenden toestand van het onderwijs in de bijzondere school aldaar, de ondoelmatige inrichting van het locaal, het beperkt personeel en „den onwil van het bestuur dier school" tot medewerking ter verbetering.1). Nadat het gemeen tebestuur vele weigeringen bekomt van grond voor dit doel, krijgt het eindelijk een terrein ter overname in de Kerkbuurt voor f 1560. (Zie Sept.). De voorjaarsveilingen van te veld staande bol gewassen brengen eene som op van f 47.411,80. De hoeveelheid uitgezonden bestellingen van bloem bollen naar Duitschland, Frankrijk en Engeland worden geschat op f 300.000. 2) Om een overzicht te krijgen van den veestapel in deze gemeente, drukken wij het volgende staatje af uit het gemeenteverslag van dit jaar: 3) J) Zie uitvoerig de gemeenteraadsnotulen van Bloemendaal, ook die van 1866. 2-s) De volgende landbouwbijzonderheden dezer gemeente geven we slechts een enkele maal, daar vele cijfers weinig veranderen in de eerstvolgende jaren.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 60