1867 46 ongeveer 90 leerlingen met 1 hoofd- en 1 hulp onderwijzer. Aan deze onderwijzers wordt te zamen betaald per jaar bijna f2700. De bijzondere school te Bloemendaal telt ongeveer 50 leerlingen. U (Zie 16 Juli). Het houten nachtwachthuisje te Overveen wordt vervangen door een steencn gebouw. De kosten bedragen f335,75. 1 Mei. De spoorweg Haarlem—Uitgeest wordt geopend. In verband hiermede wordt o.m. een voetpad aan gelegd en hard gemaakt van het station Santpoort naar Meerenberg.2). Juni. Jhr. R. A. E. Barn aart te Vogelenzang wordt bekroond in den wedstrijd van tuinbouw op de Parijsche tentoonstelling, voor zijn inzending afge sneden tulpen. Ook de heer A. S. van Wicke- voort Cr om mei in verwerft op deze tentoon stelling eene eervolle vermelding. (Zie September). Omstreeks dezen tijd worden de geschilderde glasramen uit de hervormde kerk te Bloemendaal verkocht voor f50.Tot toelichting diene het volgende: Toen de kerk voltooid was (zie 1636), werd naar de gewoonte dier dagen bij verschillende autoriteiten om geschilderde vensters verzocht en men bleef niet in gebreke om aan dien wensch te voldoen. Zoo schonk de stad Haarlem een glas raam met haar wapen en de gebruikelijke afbeel ding van den tocht naar Damiate; Joh an Wol- fert, Heer van Br ederode, een met zijn wapen en dat van zijne vrouw Anna gravin van Nassau; 1) Gemeenteverslag. 2) Eerst in 1888 wordt de rijweg van het gesticht naar ge noemd station door de provincie aangekocht en bestraat. 8) Zie de mededeelingen daarover in „Help U Aelt tju- 1912, blz. 59. De hier volgende toelichting dient slechts als aanvulling daarop.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 62