47 1867 Holland een met haar wapen en passende attributen. Het vierde glasraam van de Bloemendaalsche kerk, dat met de drie zooeven genoemde in de groote zaal van het Haarlemsche stadhuis te zien is, ver toont de wapens van: Johan van der Camer (raad en burgemeester van Haarlem, f 1657) en van Sara van der Voort. Alsmede van Johan Claas Loo1) en Margaretha van Aeker- sloot. (Zij waren de grootouders van moeders zijde van): Matthijs van Valckenburgh en Agatha van Loo2); verder van: Lucas van Valckenburgh en Susanna Coymans.3). Dit vierde glas was een geschenk van Johan van der Camer en van Matthijs en Lucas van Valckenburgh, die in den banne van Ael- brechtsberg, hunne landhuizen hadden. De vier glazen, in het bezit der gemeente Haarlem gekomen, werden in 1869 gerestaureerd in het atelier van den heer F. Nicolas te Roermond. (Zie 1870). 16 Juli. Tot leden van den gemeenteraad worden geko zen de heeren H. Huijghens Backer, A. J. van Velsen en J. M. van Dieren Bijvoet. (Zie 1869). Met het oog op de cholera worden dit jaar geen kermissen gehouden in de buurten Bloemendaal en Vogelenzang. Uit het gemeenteverslag blijkt, dat de politie dienst hier bij dag uitsluitend wordt verricht door 2 gemeenteveldwachters, zoo nu en dan bijgestaan Zie over hem „De Oude Tijd", 1873, blz. 43. -') Matthijs van Valckenburgh was raad en pensionaris van Haarlem, f 1695. Agatha van Loo was eene dochter van Cornelis van Loo, raad en schepen van Haarlem, en van Dorothea Olycan. Lucas van Va 1 cke n b u rgh was koopman te Amsterdam en leefde in de eerste helft der 17e eeuw.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 63