1867 48 door den politiebeambte, die meer bepaald belast is met de surveillance bij nacht te Overveen. Ook is er nog een gemeente-nachtwacht in de buurt Bloemendaal. Aan het hoofd der school te Overveen wordt door het gemeentebestuur verboden privaatlessen te geven des morgens vóór en in het middaguur tusschen de schooltijden, als zijnde strijdig met de belangen van het onderwijs. (Zie September). 28 Aug, Het vierde christelijk nationaal zendingsfeest wordt gehouden op den huize Vogelenzang van de familie Barnaart. Dit is de eerste maal dat dit feest in Noord-Holland wordt gevierd. O. m. zijn aanwezig lord Radstock, de Neger bisschop Payne en de Armeniër B o y a j i a n, uit Mesapotamië, die in hun eigen taal korte toe spraken houden. x) (Zie 1873). Sept. Op de te Haarlem gehouden tentoonstelling van de afdeeling Haarlem en Omstreken der „Holland- sche Maatschappij van Landbouw", worden o. m. bekroond de heeren G. van der Werff en H. S. van Wickevoort Crommelin te Bloe mendaal en jhr. R. A. E. Barnaart te Voge lenzang. (Zie 1868). Sept. Met den bouw der openbare lagere school in de buurt Bloemendaal wordt een aanvang gemaakt. De plannen, werden belangloos ontworpen door het raadslid J. H. Stoel Az. Het werk i) De Parijsche zending-director C as alio noemde het feest te Vogelenzang de kroon aller vergaderingen en prees het volk gelukkig, dat zulke feesten viert. De officier van justitie te Haarlem liet de toegangswegen tot het feestterrein bewaken door dragonders, uit vrees voor herhalingen alhier van de onlusten, die kort te voren plaats vonden onder het werk volk bij het te graven Noordzeekanaal bij Velsen. Er ge beurde echter niets. Zie verder het gedenkschriftje van ds. S. H. Buy ten dijk bij het 40-jarig bestaan dezer feesten.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 64