51 1869 30 Jan. Aan het hoofd der nieuwe school te Bloemendaal wordt een kweekeling toegevoegd. (Zie 1870). Febr. Op de tentoonstelling der „Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur" worden o. m. be kroond de heeren A. J. B o s en gebrs. El deri n g te Overveen. (Zie 1870). 6 Maart. Brand ten huize van dokter Dingemans, waardoor veel schade wordt aangebracht. 25 Maart. De heer H. Zeestraten, lid van den gemeen teraad, overlijdt. (Zie 27 April). 20 April. De gemeenteraad van Haarlem besluit om na verkregen toestemming van het hoogheemraad schap Rijnland de Garenkokersvaart af te sluiten van de singelgracht dier gemeente, en dit uit te voeren bij wijze van proef met aanbrenging van een dubbel stel schuiven of deuren, tot het doorlaten van schuiten. Tevens wordt besloten tot het plaatsen van een locomobile bij de Garen kokersvaart, om daarmede een of twee centrifu- gaalpompen in beweging te brengen, die in de minuut 70 vierkante el water ter hoogte van 25 duim opvoeren uit de singelgracht en overstorten in de Garenkokersvaart, zoodanig, dat noch de oevers, noch de kaden van de Delft en de Jan Gijzenvaart, noch de daarin liggende landen wor den benadeeld, maar daarentegen de wateren van de fabriek van Prévinaire en Co. en van ae bleekerijen in de gemeente afkomstig, geleidelijk naar het Spaarne worden weggevoerd. (Zie 9 Aug.). 27 April. Tot lid van den gemeenteraad wordt gekozen de heer P. Huls bos ch. (Zie 22 Mei). 22 Mei. De heer F. van V eisen Jr. bedankt als lid van den gemeenteraad. (Zie 20 Juli). 1 Juli. Ds. K. J. Neuman treedt op als predikant der Nederl. herv. gemeente van Meerenberg, ter ver vanging van ds, A. Fa ure Beeckman. (Vaca ture sedert 24 December 1868). (Zie 1870).

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 67