I860 52 Tot leden van den gemeenteraad worden geko zen de heeren J. P. Lonbar Petri, A. Roo ze n Jr., jhr. A. E. B a rnaart en W. J. El de ring. (Zie 1871). Onder de koeien heerscht in deze gemeente bijna overal de tongblaar. De ziekte heeft echter een goedaardig karakter. Ook onder de varkens heerscht zij, waardoor vele dezer dieren sterven. De aangelegde straatweg tusschen Overveen en Vogelenzang vordert een uitgave van f 20.972. Aangevangen wordt met het overstorten van het. water uit de singelgracht te Haarlem in de Garenkokersvaart. (Zie 5 Oct.). Het gemeentebestuur van Bloemendaal dient bij dat van Haarlem een klacht in, dat de afvoer van het fabriekswater van Prévinaire en Co. door de Delft en de Jan Gijzenvaart oorzaak is, dat het water in de aangrenzende slooten wordt ver ontreinigd en dus onbruikbaar is, terwijl destank, die vroeger te Haarlem werd waargenomen, nu in de woningen te Bloemendaal wordt opgemerkt. (Zie October). October. De heer J. P. A. van Wickevoort Crom- melin en 31 andere ingezetenen dienen bij het gemeentebestuur van Haarlem een dergelijke klacht in. (Zie 5 October en 3 November). 3 Nov. De gemeenteraad van Haarlem besluit op beide bovengenoemde adressen, dat het in het belang der gemeente Haarlem noodig is, dat de singel gracht blijft afgesloten van de Garenkokersvaart. Dat de gemeente Haarlem niet aansprakelijk kan zijn voor de verontreiniging, die de fabriek van Prévinaire en Co. in de Delft veroorzaakt, doch dat deze gemeente bereid is, terstond te doen ophouden met het door middel van centrifugaal- poinpen overstorten van water uit de singelgracht in de Garenkokersvaart, zoo de gemeente Bloe- 20 Juli. 9 Aug. 5 Oct.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 68